Jakie działania podjęto w walce z koronawirusem? Starosta Kowalik opublikował raport

- reklama -

W ostatnim czasie Powiat Kutnowski podejmował szereg działań związanych z walką z epidemią koronawirusa COVID–19. Starosta Daniel Kowalik zaprezentował specjalny raport w tej sprawie.

- reklama -

W ramach pomocy przedsiębiorcom z terenu powiatu kutnowskiego, od początku kwietnia do końca maja, pozyskano niebagatelną kwotę ponad 52 milionów złotych w ramach Rządowej Tarczy Antykryzysowej. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej i zostały przeznaczone na pomoc przedsiębiorcom, którzy utracili swe dochody w związku z epidemią koronawirusa. Pomoc finansowa dotyczy przedsiębiorców zatrudniających pracowników, jak i osób samozatrudnionych.

Na dzień 1 czerwca Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie wypłacił 3195 przedsiębiorcom łączną kwotę 16192437,66 zł. W trakcie rozpatrywania są kolejne wnioski. Łącznie Powiat Kutnowski otrzymał środki finansowe w kwocie 52022434,29 zł.

- reklama -

Szczegółowe informacje na temat uzyskania pomocy oraz składania niezbędnych wniosków są dostępne na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie – www.kutno.praca.gov.pl

Wyrażam wielkie uznanie dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy za ogromny wkład w walce z COVID–19 – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- reklama -

Od 25 maja w Starostwie Powiatowym w Kutnie została wznowiona bezpośrednia obsługa interesantów w zakresie m.in. wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych (Wydział Komunikacji i Transportu), administracji architektoniczno–budowlanej (Wydział Architektury i Budownictwa), ochrony środowiska (Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska). Od 1 czerwca została otwarta większość wydziałów i referatów Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Interesanci są przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, petenci muszą mieć maseczki i przestrzegać odległości dwóch metrów od siebie. Poszczególne referaty są także zaopatrzone w środki dezynfekujące i rękawiczki – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Starosta Kutnowski informuje, że jeden z pracowników jednostki podległej Starostwu Powiatowemu w Kutnie uzyskał wynik pozytywny na COVID 19. Kwarantannie i izolacji zostały poddane wszystkie osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną, a miejsca w których przebywali zostały zdezynfekowane.

Do Starostwa Powiatowego w Kutnie trafiło też pięć tysięcy maseczek ochronnych, które zostały rozdysponowane w jednostkach podległych starostwu. Była to już druga transza maseczek przekazanych przez Marszałka Województwa Łódzkiego – Grzegorza Schreibera oraz członka Zarządu Województwa Łódzkiego – Roberta Baryłę.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia do starostwa trafiło też pięć tysięcy maseczek, które zostały przekazane do Domów Pomocy Społecznej, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski.

Z maseczek korzystają zarówno pracownicy, jak i pensjonariusze DPS–ów. Powiat kutnowski pozyskał także od Wojewody Łódzkiego 4860 litrów płynu do dezynfekcji (łącznie 9 palet). Płyn został odebrany z Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi, a wsparcie i pomoc w transporcie płynów powiat otrzymał od 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Płyny podobnie jak maseczki zostaną rozdysponowane w jednostkach podległych starostwu.

W czasie pandemii nie próżnuje też Rada Powiatu Kutnowskiego. 28 maja w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się zdalna sesja Rady Powiatu Kutnowskiego. Była to pierwsza taka sesja w historii Powiatu Kutnowskiego.

Zdalne przeprowadzenie obrad spowodowane było epidemią koronawirusa. Radni powiatowi brali udział w obradach, ale nie musieli przyjeżdżać do starostwa. Obradowali, siedząc przy swoich komputerach, na odległość – mówi Marek Ciąpała, Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

Do zadań Starostwa Powiatowego w Kutnie w czasie epidemii koronawirusa należy także ciągłe wsparcie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, wyposażenie i zapewnienie miejsc kwarantanny zbiorowej, akcja informująca ludność o stanie koronawirusa na terenie powiatu, współpraca z Państwową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną.

We wszystkich jednostkach organizacyjnych powiatu przeprowadzane są dezynfekcje, wszystkie jednostki są wyposażone w niezbędny sprzęt, jak: maseczki, rękawiczki czy środki dezynfekujące.

- reklama -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane: