reklama
reklama

Jakie filtry zastosować, by pozbyć się zacieków w łazience?

Białe zacieki, które pojawiają się na bateriach w kuchni i łazience szpecą wygląd każdego z tych pomieszczeń. Najgorzej jednak wyglądają na szklanej obudowie kabiny prysznicowej. Czyszczenie to tylko półśrodek, który zapewnia chwilowe rozwiązanie problemu. Co zrobić, by raz na zawsze pozbyć się tych zacieków z łazienki?

- R E K L A M A -

Filtry do wody to jedyny sposób na eliminację kamienia

Stosując filtry do wody, bazujące na technologii odwróconej osmozy, pozbywamy się właściwie całego kamienia. Uzyskujemy w ten sposób czystą wodę, która nie zmniejsza przekroju rur w instalacji i nie powoduje paskudnych zacieków na bateriach. Nie gromadzi się też na kabinie prysznicowej. Wzbogacając instalację o filtr węglowy, zapewniamy lepsze działanie całej instalacji i wychwytywanie największych zanieczyszczeń w momencie, zanim trafią na membranę osmotyczną. Dzięki temu zdecydowanie wydłużamy żywotność instalacji.

Pamiętajmy, by wybierając metodę oczyszczania z kamienia zdecydować się na dobrej jakości filtr wody, który charakteryzować będzie się wysoką skutecznością i trwałością. Instalacja filtrów wykorzystująca odwróconą osmozę bardzo często wymaga większych lub mniejszych przeróbek hydraulicznych. Jest więc dość droga – nie warto iść w kierunku tanich i słabych jakościowo filtrów, które szybko przestaną działać.

Aby zminimalizować możliwość przeróbek i dodatkowych kosztów, warto już na etapie budowy domu przewidzieć miejsce na filtr. Hydraulik podczas układania rur jest w stanie zostawić miejsce, które posłuży na wpięcie filtrów. Zdecydowanie ułatwi to jego późniejszy montaż.

Filtrowanie wody to nie tylko brak wapniowego osadu

Warto zaznaczyć, że filtrowanie wody ma wiele zalet, a brak kamienia na bateriach czy kabinie prysznicowej to tylko jedna z nich. Największą zaletą, jaką zapewni markowy filtr do wody, jest uzyskanie krystalicznej, nadającej się do picia wody, którą stosować można również do przygotowywania posiłków.

Filtrowanie pomaga usunąć z wody wiele niekorzystnie działających związków takich jak metale ciężkie, bakterie, wirusy czy właśnie kamień. To wszystko sprawia, że ich montaż cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców domków wolnostojących, jak i mieszkań w blokach.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: