REKLAMA
niedziela, 26, czerwiec 2022
REKLAMA

Jakie narzędzia są niezbędne w pracy kamieniarza?

poniżej dalsza część artykułu

Kamieniarstwo to fach z wielowiekową tradycją. W końcu same nazwy zamierzchłych epok: kamienia łupanego, kamienia gładzonego itd, wskazują na niewyobrażalnie wręcz odległą historię tej profesji. Obecnie doskonalona jest przy użyciu nowoczesnych narzędzi, dzięki którym staje się nie tylko rzemiosłem, ale niemal sztuką.

Współczesne maszyny kamieniarskie Computerized Numerical Control

Nowoczesne szlifierki, chociaż stosowane powszechnie także w innych branżach, należą do szczególnie pomocnych w pracy kamieniarza. O ile manualne oszlifowanie niewielkiego kawałka drewna jest stosunkowo łatwe, to taka praca w przypadku obróbki kamieni może okazać się naprawdę syzyfowa. Stawiając na nowoczesne, zautomatyzowane urządzenia, jak na przykład te ze strony https://www.krzemex.pl/urzadzenia-kamieniarskie, oszlifujesz nawet bardzo odporne na ten zabieg powierzchnie z dużą precyzją i przy minimalnym wysiłku! Przy pomocy profesjonalnych szlifierek, jak i maszyn kamieniarskich CNC, typu wiertnica do otworów i innych, zaoszczędzisz również mnóstwo czasu. To wyposażone w komputery maszyny zastępujące częściowo zarówno siłę ludzkich mięśni, jakże potrzebną właśnie w pracy kamieniarza, a ponadto – przesadny wysiłek intelektualny związany z obliczaniem wszystkich najdrobniejszych parametrów. Maszyny typu CNC stosowane są obecnie powszechnie w kamieniarstwie oraz innych dziedzinach. 

Mózg – najlepsze narzędzie kamieniarza XXI wieku

poniżej dalsza część artykułu

Pomimo, że komputer w urządzeniu typu CNC wykonuje za Ciebie określone, żmudne obliczenia, a sama maszyna – lwią część pracy fizycznej, to nadal samodzielnie musisz zaangażować się w pracę intelektualnie. Odpowiednie zaprogramowanie oraz prowadzenie maszyny musi być przecież logiczne i spójne. Wszystko to sprawia, że podczas korzystania z nawet najbardziej nowoczesnych i skomputeryzowanych maszyn kamieniarskich CNC najważniejszym narzędziem okazuje się Twój mózg! Firma Krzemex, oferująca nowoczesne urządzenia oraz narzędzia dla kamieniarzy, chętnie odciąża Twoje mięśnie, a jednocześnie – pobudza logiczne oraz kreatywne myślenie oferując rozwiązania wygodne i skuteczne, przy odpowiednim ich użytkowaniu. Zoptymalizuj swoje cele i spraw, aby Twoja praca jako kamieniarza była bardziej wydajna, lżejsza oraz satysfakcjonująca dzięki maszynom kamieniarskim marki Krzemex. Stań się mistrzem w swoim fachu i poznaj potencjał nowoczesnych technologii w zderzeniu z najtwardszymi kamieniami, uznawanymi przez wieki za wybitnie trudne w żmudnym procesie obróbki.

reklama

Warto przeczytać:

reklama