Jakie rękawiczki golfowe będą najlepszym wyborem do gry?

Rękawiczki golfowe są akcesorium, które w swoim wyposażeniu ma większość graczy. Pomagają poprawić jakość gry oraz zapobiec wystąpieniu sytuacji mogących skutkować zdobywaniem dołka w większej ilości ruchów niż zamierzone. Zapewniają komfortową grę i świetnie dopasowują się do dłoni. Pozwalają lepiej trzymać kij oraz kontrolować chwyt, poprawiając przy tym precyzję uderzenia.

- R E K L A M A -

Rękawiczki golfowe – pierwszy zakup i przeznaczenie

Problem wyboru rękawiczek golfowych dotyczy zarówno doświadczonych graczy, jak i osób stawiających pierwsze kroki w golfie. Rękawiczki golfowe są akcesorium, które kupuje się i zakłada tylko na jedną rękę, tzw. rękę wiodącą. W sklepach znaleźć można jednak rękawiczki pakowane w parze. Trzeba wiedzieć, że dalej jest to para rękawiczek na tą samą dłoń. Rękawiczki golfowe kupowane są przez graczy, aby poprawić jakość gry. W grze w golfa najważniejszy jest dobry chwyt kija. Rękawiczki są bardzo pomocne przy grze, gdyż dzięki nim można uniknąć skutków niefortunnych sytuacji. Sprawiają, że ręka nie ślizga się podczas deszczu czy na skutek pocenia się dłoni. Często odprowadzają także wilgoć.

Rękawiczki golfowe – skuteczność działania

Rękawiczki golfowe produkowane są z cienkiej skóry bądź materiałów rodzaju Mikrofibra FiberSofTM, które zapewniają podobne uczucia, co naturalna skóra. W rękawiczkach można spotkać także wstawki wykonane z innych materiałów, czy też siateczki. Całość ma zapewniać stabilny chwyt, nieślizganie się dłoni oraz nieprzemęczanie mięśni. Zastosowane materiały sprawiają, że ani deszcz, ani pot, nie są w stanie utrudnić gry. Ponadto często spotykane wyprofilowania sprawiają, że kciuk nie rusza się na kiju golfowym. Rękawiczki te dostępne są na stronie sklepu BogiGolf.com.pl

- R E K L A M A -

Rękawiczki golfowe – wybór najlepszych

Najważniejsze przy kupnie rękawiczek golfowych jest zdecydowanie co do rodzaju rękawiczki (osoby grające kijem lewostronnym potrzebują rękawiczek na prawą rękę, a osoby grające kijem prawostronnym potrzebują rękawiczek na lewą rękę) oraz jej rozmiaru. Rękawiczki golfowe dobiera się do gracza względem rozmiaru. Aby poznać swój rozmiar, należy zmierzyć obwód nadgarstka w ręce wiodącej. Dłoń powinna być wyprostowana, a miarka powinna ją oplatać na wysokości kostek. Wielkości zmierzone porównuje się z tabelą rozmiarów. Warto wiedzieć, że rękawiczki golfowe podzielone są na męskie, damskie i juniorskie. Rękawiczki golfowe można także znaleźć w wersjach na dni upalne (są cieńsze, chronią przed słońcem) oraz na chłodne i wietrzne (są cieplejsze, chronią przed zmarznięciem). Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w kilka par, aby być przygotowanym na każdą pogodę. 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: