Jakie są podobieństwa między materacem hybrydowym a sprężynowym?

Sen spełnia w życiu człowieka bardzo istotną rolę. Jest to najskuteczniejsza metoda relaksu, regeneracji po ciężkim dniu, a także szansa na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej. Jednym z głównych elementów, jaki wpływa na jakość wypoczynku jest dobór odpowiedniego materaca. Na rynku dostępne są różne rodzaje wkładów, ale do jednych z najpopularniejszych zalicza się materace hybrydowe i sprężynowe. Czym się różnią od siebie? Jakie mają podobieństwa?

- R E K L A M A -

Dobry materac to podstawa efektywnego snu

Sen jest fundamentem zdrowego trybu życia i poprawnego przebiegu wielu procesów życiowych. Natomiast materac jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o jakości snu. Działanie odpowiednio dobranego podłoża pozwala zachować wymagany poziom higieny i komfortu w trakcie nocnego odpoczynku. Wszystkie z tych kwestii mają ogromne przełożenie na funkcjonowanie człowieka za dnia.

Im lepszej jakości jest sen, tym lepiej można poradzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Ten bardzo istotny proces reguluje samopoczucie, gospodarkę hormonalną, regeneracje mięśniową, a także pamięć. W obliczu nowych odkryć powstają coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie materace. Jednym z najnowszych osiągnięć inżynierów są materace hybrydowe. Warto je porównać z innym, bardzo popularnym modelem – materacami sprężynowymi.

- R E K L A M A -

Największe różnice pomiędzy materacami hybrydowymi i sprężynowymi

Materace sprężynowe to modele, które potrafią wytrzymać nawet piętnaście lat bez jakichkolwiek odkształceń. Od długiego czasu są one najpopularniejszym wyborem, jednak po części wynika to z wieloletniego braku alternatyw. Dziś jednak na rynku do dyspozycji użytkowników jest znacznie więcej opcji, co pozwala skupić się na bardziej kompleksowych, spersonalizowanych rozwiązaniach, które można idealnie dopasować do indywidualnych preferencji.

W przypadku materacy hybrydowych należy liczyć się z wyższą ceną. Jest to produkt premium – bezkompromisowy, znakomicie wykonany i dopracowany w każdym calu. Jak nietrudno się domyślić modele sprężynowe opierają swoją konstrukcję o nowoczesne sprężyny. Bardzo często są one umieszczane w osobnych kieszonkach, dzięki czemu mogą pracować niezależnie od siebie i dostarczając wysoki komfort wypoczynku. 

- R E K L A M A -

Materace hybrydowe to z kolei konstrukcje, które łączą w sobie dwa rodzaje materacy – sprężynowe i piankowe. Dolna warstwa składa się ze sprężyn kieszeniowych, natomiast wierzchnią stanowi pianka. 

Jakie są podobieństwa pomiędzy tymi materacami?

Poszczególne materace przeważnie oferują zbliżone długości okresów gwarancyjnych – przynajmniej w przypadku topowych propozycji. Charakteryzuje je także wysoki poziom twardości, który zazwyczaj jest na poziomie H3 i H4. Ponadto materace hybrydowe mogą korzystać z różnych systemów sprężyn. Różnic pomiędzy tymi rozwiązaniami jest jednak więcej, ale nie powinno to dziwić. Modele hybrydowe łączą w końcu w sobie dwa modele wkładów.

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: