Jakie są rodzaje rowerów? Przeczytaj zanim kupisz!

Rower to świetny sposób na utrzymanie kondycji, pracę nad wymarzoną sylwetką i sprawny dojazd do pracy bez stania w korkach. Wielu osobom trudno wyobrazić sobie życie bez jednośladu. Jeżeli zdecydujesz się kupić nowy rower lub wymienić poprzedni, zastanów się, jaki model będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. A jest w czym wybierać, bo w sklepach są dostępne m.in. rowery górskie, przełajowe, miejskie, szosowe, turystyczne czy elektryczne w wersji damskiej, męskiej oraz dziecięcej.

- R E K L A M A -

Rower górski – dla miłośników przygody i wybojów

Rower górski to idealna propozycja dla osób, które chcą spróbować swoich sił na trudniejszych trasach. Z uwagi na wymagające tereny (wyboje, dziury), po których będziesz się nim poruszać, postaw na rower z wytrzymałą i lekką konstrukcją, mający duży bieżnik opon oraz amortyzatory łagodzące wstrząsy. Rower górski poradzi sobie zarówno w mieście, jak i na szutrowej drodze czy górskim kamienistym szlaku. To dość uniwersalna propozycja do wielu zastosowań.

- R E K L A M A -

Rower przełajowy – gdy wciąga się off-road

Rower przełajowy doskonale sprawdzi się podczas dalszych tras, które mają niski i średni stopień trudności. Poradzi sobie ze stromymi i trudnymi wzniesieniami, ale też zapewni Ci komfort podczas jazdy po prostej drodze. Za sprawą wytrzymałej konstrukcji użytkownik może cieszyć się jazdą po parkach, lasach, utrzymując pochyloną pozycję, podobną do tej, jaką przybierają na szosie. Co ważne tego typu rowery świetnie sprawdzają się podczas ścigania, dlatego wybierz je, jeśli planujesz wziąć udział w rowerowej rywalizacji.

- R E K L A M A -

Rower miejski – dla osób szukających komfortu w codziennej jeździe

Rower służy Ci głównie do jazdy po mieście, po ścieżkach lub ulicach? Wykorzystujesz go jako alternatywę dla samochodu i tramwaju, aby dojechać do pracy lub na uczelnię? W takiej sytuacji postaw na rower miejski, który zapewni Ci codzienny komfort.

Ten model charakteryzuje się wygodnym siedziskiem, oponami zapewniającymi dobrą przyczepność i amortyzację wibracji, a także bagażnikiem i koszykiem, co pozwala na przewożenie plecaka czy siatki z zakupami. Rower miejski ma bardzo zgrabną sylwetkę i często podniesioną kierownicę, co umożliwia wygodną jazdę z wyprostowanymi plecami. 

Rower szosowy – stworzony do pokonywania większych dystansów

Rower szosowy to propozycja dla miłośników szybkiej jazdy na dłuższych dystansach. Charakteryzuje się on lekką konstrukcją, wąskimi oponami i aerodynamicznym kształtem ramy, co pozwala na osiąganie dużych prędkości. Rower szosowy to idealna opcja dla osób, które lubią wyczynową jazdę i chcą rywalizować w zawodach.

Rower turystyczny – dla osób, które lub

To dość uniwersalny model, który sprawdzi się w mieście i na wycieczkach poza nim. Jest zaprojektowany z myślą o wygodnej jeździe i pozwala na zabranie ze sobą sakw oraz toreb. Utrzymuje równowagę pod tym dodatkowym ciężarem, pozwalając Ci cieszyć się pięknem otaczającego świata z perspektywy jednośladu. Wybór odpowiedniego rodzaju roweru zależy od indywidualnych preferencji i tego, gdzie najczęściej jeździsz. Dla szukających wsparcia, ciekawą alternatywą okaże się mocny rower elektryczny.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: