REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Jakie zastosowania ma agregat prądotwórczy?

poniżej dalsza część artykułu

Czy w Twoim domu często zdarzają się awarie prądu? A może zastanawiasz się, w jaki sposób dostarczyć energię elektryczną na budowę lub do domku letniskowego pod lasem? Pomocny może okazać się agregat prądotwórczy. Czym jest to urządzenie i jakie ma zastosowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które dzięki pracy silnika spalinowego może wytwarzać prąd elektryczny wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci. Za jego pomocą możesz uruchomić wszelkie urządzenia, które do prawidłowego działania wymagają energii elektrycznej – dokładnie tak, jak zrobiłbyś to u siebie w domu.

poniżej dalsza część artykułu

Agregaty przydają się zwłaszcza w pracy na budowie czy przy robotach drogowych. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Urządzenia te używane są również w pracach wykonywanych pod lasem czy do zasilenia popularnych ostatnio food trucków. Można spotkać je także na łodziach, które nie posiadają własnego zasilania elektrycznego oraz na działkach i w domkach letniskowych.

Agregaty mogą stanowić też zapasowe źródło energii w gospodarstwach domowych – np. w przypadku częstych awarii prądu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyś wykorzystał to urządzenie do zasilania maszyn potrzebnych do pracy w ogródku. Ponadto agregat świetnie sprawdzi się na rodzinnym biwaku czy kempingu.

Rodzaje agregatów prądotwórczych

poniżej dalsza część artykułu

Jak sam widzisz, zastosowań agregatów prądotwórczych jest bardzo wiele. Nie byłoby to jednak możliwe bez dość dużego zróżnicowania oferty tych urządzeń na rynku. W rzeczywistości wyróżniamy kilka rodzajów agregatów.

Główny podział to ten ze względu na konstrukcję. W tym przypadku masz do wyboru agregat przenośny bądź stacjonarny. Pierwszy typ idealnie nadaje się do transportu w wybrane przez Ciebie miejsce. Niezależnie od tego, czy będzie to działka, biwak, czy plaża, agregat przenośny świetnie spełni swoją funkcję i nie będzie sprawiał problemu w przewożeniu. Po prostu spakuj go do bagażnika swojego samochodu. Drugi typ to agregaty stacjonarne, które są o wiele większe niż urządzenia przenośne i mają również większą moc. Doskonale sprawdzą się na budowie czy jako zasilanie awaryjne w Twoim domu.

poniżej dalsza część artykułu

Oba wymienione wyżej rodzaje agregatów znajdziesz w ofercie e-sklepu https://cee-sklep.pl/. Już dziś sprawdź, który z nich lepiej odpowie na Twoje potrzeby!

reklama

Warto przeczytać:

reklama