reklama
reklama

Jakiej rolety potrzebujesz do okna dachowego?

W przypadku pomieszczeń znajdujących się na poddaszu użytkowym trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami aranżacyjnymi. Przy obecnych możliwościach zaprojektowanie tego typu wnętrz nie jest problematycznym zdaniem. Dotyczy to także aranżacji okiennej. Przebierać można w różnego typu roletach. Na takie tradycyjne nie mona sobie pozwolić ze względu na zbyt duży kąt nachylenia połaci, gdyż tkanina nie przylegałaby do okna, ale zwisała nieestetycznie w dół. Co w takim razie mamy do wyboru?

- R E K L A M A -

Godne polecenia rolety do okien dachowych


Okna dachowe również można ciekawie zaaranżować, sięgając po odpowiednie rolety. Ważne jest to, aby wybrać modele wyposażone w mechanizm sprężynowy. Jest on niezbędny do utrzymania tkaniny/materiału w rolecie, aby dobrze przylegała ona do szyby czy ramy okiennej. Na uwadze trzeba mieć także to, aby użytkownik miał łatwy dostęp do klamki okna. Godne polecenia są rolety tkaninowe dachowe, które zwija się na mechanizm sprężynowy. Są one bardzo komfortowe w użytkowaniu. Można je śmiało montować nawet na niestandardowych oknach. W każdym przypadku można liczyć na równe napięcie i świetną przyczepność, niezależnie od kąta nachylenia. Zaletą tego typu rolet jest to, że umożliwiają one otwieranie okna bez zwijania materiału.

- R E K L A M A -


Osobom ceniącym sobie oryginalne i estetyczne rozwiązania można śmiało polecić rolety materiałowe plisowane. Świetnie sprawdzają się w przypadku niedużych okien na poddaszu. Na ich korzyść przemawia możliwość swobodnego podwijania i opuszczania materiału – zarówno z góry, jak i z dołu. Jako, że przez otwory okienne na poddaszu przenika więcej promieniowania słonecznego, należy dobrze przemyśleć wybór materiału, z którego została wykonana roleta. Powinien on odbijać światło słoneczne. Jeśli chodzi o sposób sterowania roletą w przypadku okna dachowego, to można wybrać system sterowania mechanicznego lub elektrycznego. Drugie rozwiązanie sprawdza się przy utrudnionym dostępie do okna. Tradycyjne rolety do okien dachowych mają system żyłkowy, łańcuszkowy lub sprężynowy.

Artykuł powstał we współpracy z https://rolmajster.pl/sklep/plisy

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: