reklama

Jechał 117 km/h w terenie zabudowanym. Zapłaci 2 tys. zł mandatu i dostał 14 punktów!

Mundurowi z grupy „Speed” kutnowskiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który w obszarze zabudowanym pędził 117 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany mandatem karnym 2000 złotych, a jego konto zasiliło aż 14 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na 3 miesiące. Kierowco taka prędkość może doprowadzić do tragedii!

- R E K L A M A -

– Niestety nie wszyscy kierowcy reaguje na apele policji dotyczące przestrzegania prędkości, a bezpieczeństwo na drogach powiatu to jeden z priorytetów służby kutnowskiej drogówki – mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

22 września 2022 roku w godzinach porannych w miejscowości Dąbkowice na terenie gminy Strzelce, policjanci drogówki namierzyli kierowcę jadącego samochodem audi. Miernik prędkości odnotował, że miał na liczniku 117 km/h, a w tym miejscu mógł jechać maksymalnie do 50 km/h. Audi podróżował 30-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Zgodnie z obowiązującym od 17 września nowym taryfikatorem kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz otrzymał 14 punktów karnych. Policjanci 30-latkowi zatrzymali również prawo jazdy na trzy miesiące.

- R E K L A M A -

– Kierowca łamiąc w ten sposób przepisy naraził siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Prędkość jest nadal jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – dodaje Machnik.

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: