reklama
reklama
reklama
reklama

Jechał po pijaku i złamał kwarantannę. Teraz grozi mu nawet do 30 tysięcy zł grzywny!

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę auta mając ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że 55-latek złamał nakaz odbywania kwarantanny domowej. Teraz poza konsekwencjami przestępstwa drogowego, odpowie za złamanie warunków kwarantanny. Za taki czyn grozi kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali, aż czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownice aut pomimo wcześniej spożytego alkoholu.

- R E K L A M A -

„Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 55-letni kierowca fiata, którego mundurowi zatrzymali 30 stycznia 2022 roku na terenie gminy Daszyna. Tam około godziny 12.20 kierowca osobówki miał ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że 55-latek załamał nakaz odbywania kwarantanny domowej. Na szczęście policjanci zatrzymali go zanim dojechał do sklepu” – komentuje st.asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej komendy.

Poza odpowiedzialnością karną za przestępstwo drogowego mężczyzna odpowie za złamanie kwarantanny. Teraz mundurowi powiadomią o tej sytuacji sanepid, a także skierują wniosek do sądu o ukaranie. Za taki czyn grozić kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

(Źródło: KPP Łęczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: