reklama
reklama

Jechał wężykiem, miał 2 promile alkoholu. Zatrzymał go kryminalny po służbie

Funkcjonariusz wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy udowodnił, że policjantem jest się nawet po służbie. Widząc podejrzanie jadące auto zatrzymał je i uniemożliwił dalszą jazdę 43–letniemu kierowcy. W organizmie mężczyzny były dwa promile alkoholu i szybko wyszło na jaw, że prowadził auto pomimo sądowego zakazu. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia, a za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości do 2 lat pozbawianie wolności.

- R E K L A M A -

17 października 2021 roku około godz. 20.00 w czasie wolnym od służby policjant wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy, jadąc prywatnym samochodem na terenie gminy Witonia zwrócił uwagę na osobowego opla.

„Kierowca na skrzyżowaniu wjechał na drogę z pierwszeństwem i jadać w kierunku Łęczycy nie umiał utrzymać prostego toru jazdy. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenie policjanta, że może prowadzić je nietrzeźwy. Wyprzedził i zatrzymał osobówkę, a kiedy otworzył drzwi wyczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny alkohol. Nie mając wątpliwości co do jego stanu uniemożliwił mu dalszą jazdę” – mówi st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

- R E K L A M A -

Wezwani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości 43-letniego kierowcy. Okazało się, że w organizmie mieszkańca powiatu łęczyckiego są dwa promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że do 2024 roku posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a do 5 lat więzienia za prowadzenie auta pomimo orzeczonego zakazu.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: