Jeden jechał po pijanemu, a drugi był poszukiwany. Razem wpadli w ręce policji

Kutnowscy mundurowi podczas kontroli drogowej ujawnili, że kierujący fordem mondeo prowadzi samochód będąc po spożyciu alkoholu. Okazało się również, że podróżujący z nim pasażer jest poszukiwany przez organy ścigania. Kierowca odpowie za jazdę po użyciu alkoholu, a pasażer spędzi ponad rok w zakładzie karnym.

- R E K L A M A -

19 lutego 2023 roku w godzinach popołudniowych policjanci z kutnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej forda mondeo. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego 27-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie stan po użyciu alkoholu – 0,44 promila.

„Policjanci w trakcie kontroli drogowej wylegitymowali kierowcę oraz pasażera. Okazało się, że 37-letni pasażer jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Kutnie wydał nakaz doprowadzenia mieszkańca powiatu kutnowskiego do zakładu karnego celem odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności” – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

27-letni kierowca odpowie niebawem za jazdę po użyciu alkoholu, natomiast 37-latka policjanci przekażą do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasadzoną kare pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: