Jeśli nie meble drewniane to jakie?

- reklama -

Sklep z meblami ma do zaoferowania produkty wykonane z różnych materiałów, od których zależy ich wygląd i właściwości oraz cena. W zależności od tego, jakie mamy potrzeby, preferencje i możliwości finansowe, należy zastanowić się nad tym, na jakie rozwiązanie ostatecznie się zdecydować. Meble mogą być wykonane z naturalnego drewna, forniru naturalnego lub modyfikowanego, płyt MDF pokrytych lakierem czy płyt laminowanych.

- reklama -

Wybór mebli a materiał, z którego zostały wykonane

Podczas kupowania mebli w sklepie trzeba mieć na uwadze przede wszystkim to, z czego zostały one wykonane, co wpływa nie tylko na ich estetykę, ale przede wszystkim na trwałość i solidność. W opisie każdego mebla powinno być wyraźnie napisane, z czego został zrobiony. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, należy zapytać o tę kwestię pracownika. Meble wykonane z płyt laminowanych są odporne na zarysowania, łatwe do utrzymania w czystości, przypominają strukturą fornir naturalny. Świetnie sprawdzają się w domu, gdzie są dzieci. Do wyboru mamy wielorakie dekory, dzięki czemu dostosujemy je bez trudu do wystroju wnętrza. Z kolei meble z płyt MDF pokrytej lakierem mają jednolitą powierzchnię, nie ma w ich przypadku obrzeży, do dyspozycji mamy bogatą gamę kolorystyczną, można zastąpić uchwyty frezami.

- reklama -


Ciekawym rozwiązaniem okazują się być meble z płyty MDF pokrytej okleiną akrylową, przez co połyskują niczym szkło. Akryl jest dużo bardziej odporny na uszkodzenia niż lakier. Jeśli nie będziemy mocno szorować akrylowej powierzchni, to nie powstaną na niej nieestetyczne zarysowania. Ogromną zaletą mebli z powłoką akrylową są właściwości antybakteryjne ze względu na obecność jonów srebra. Jeszcze inną opcją będą meble z płyty MDF oklejonej naturalną okleiną drewnianą, czyli fornirem. Przypominają one do złudzenia meble z litego drewna, ale ą dużo tańsze. Fornir zachwyca swoimi unikalnymi odcieniami, usłojeniem. Nie ulega on odkształceniom, można liczyć na bogatą kolorystykę. Najdroższym materiałem na meble jest naturalne drewno, które odznacza się niezwykłą trwałością, wysokimi walorami estetycznymi, dużymi możliwościami aranżacyjnymi, uniwersalnością i ponadczasowością.

Artykuł powstał we współpracy z MebleJarczak.pl

- reklama -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama
reklama