Jest alert drugiego stopnia. Nad Kutno i okolice znów nadciąga nawałnica. Wiatr nawet do 100 km/h

Niestety, nad powiat kutnowski znów zmierzają nawałnice. Meterolodzy wydali alert drugiego stopnia dotyczący burzy z gradem.

- poniżej dalsza część artykułu -

Według ostrzeżenie meteorologicznego drugiego stopnia wydanego przez IMGW-PIB, od godz. 14:00 dnia 28.07.2021 do godz. 22:00 dnia 28.07.2021 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenia się na 80%.

Dodatkowo Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła do mieszkańców naszego województwa i powiatu specjalne alerty ostrzegające przed nawałnicą.

Nawałnica niedawno siała spustoszenie

- poniżej dalsza część artykułu -

Przypomnijmy, dwa tygodnie temu nad powiatem kutnowskim przeszła niszczycielska nawałnica, która spowodowała ogromne straty.

Jak mówi mł. Bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie i jednocześnie dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, w dniach od 14 do 15 lipca 2021 roku na terenie powiatu kutnowskiego odnotowano 150 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic.

- poniżej dalsza część artykułu -

– W usuwanie skutków silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu zaangażowane było zastępy z Państwowej Straży Pożarnej jak i zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu kutnowskiego. Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy w gminie Bedlno i gminie Żychlin – komentuje Jagodziński.

12 zdarzeń związanych było z zabezpieczeniem uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i 6 zdarzeń związanych z zabezpieczeniem dachów na budynkach gospodarczych.

- poniżej dalsza część artykułu -

Pozostałe zdarzenia dotyczyły usuwania połamanych i powalonych drzew oraz zagrażających konarów. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały w szczególności na przykryciu dachu plandekami.

– Nie odnotowaliśmy na szczęście żadnych osób rannych w związku z silnymi wiatrami jaki wystąpiły w miniony weekend na terenie powiatu kutnowskiego – dodaje M. Jagodziński.

Zdjęcia: Panorama Kutna / OSP KSRG Komadzyn / KP PSP w Kutnie

fot. OSP KSRG Komadzynfot. OSP KSRG Komadzyn
fot. OSP KSRG Komadzyn
fot. OSP KSRG Komadzyn

fot. OSP KSRG Komadzyn
fot. OSP KSRG Komadzyn


Fot. Panorama Kutna / OSP KSRG Komadzyn / OSP Leszczynek
fot. nadesłane
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen