reklama

Jest decyzja miasta ws. parkingu na Placu Piłsudskiego

Nie będzie dodatkowego parkingu na Placu Piłsudskiego, w sprawie którego do władz miasta zwrócił się ostatnio radny Bartosz Czechowski. Jak podkreśla Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, jest to niemożliwe z powodu prowadzonej przebudowy Pałacu Saskiego, a także zbliżającego się sezonu na ogródki gastronomiczne.

- R E K L A M A -

Czy petenci urzędu miasta, a także kutnowscy przedsiębiorcy będą mogli niebawem parkować na Placu Piłsudskiego? Z takim zapytaniem do prezydenta wystąpił radny Bartosz Czechowski.

W związku z prowadzeniem inwestycji na Placu Wolności, a także w obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, większość lokalnych kutnowskich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na ul. Królewskiej zmuszona była do zamknięcia swoich lokali – podkreśla B. Czechowski.

- R E K L A M A -

Miejski radny z Klubu Prawa i Sprawiedliwości pyta prezydenta o możliwość „otworzenia” parkingu na Placu Piłsudskiego.

Popierając postulaty lokalnych przedsiębiorców chciałbym zapytać, czy na ten czas inwestycji istnieje możliwość udostępnienia miejsc parkingowych na pl. Piłsudskiego dla naszych klientów jak i samych przedsiębiorców – uważa radny. – Obecnie w obrębie ul. Królewskiej mamy większość strefy parkingowej wyłączoną, a to utrudnia dostęp do szeregu katalogu usług, które są świadczone przez naszych kutnowskich przedsiębiorców – podkreśla Czechowski.

- R E K L A M A -

Do pisma ustosunkował się Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna. Okazuje się jednak, że mieszkańcy nie mają co liczyć na dodatkowy parking na Placu Piłsudskiego.

Nie jest to możliwe z uwagi na fakt prowadzenia budowy Pałacu Saskiego i zajęcia miejsc parkingowych przez pojazdy wykonawcy tej inwestycji. W uzasadnieniu należy jeszcze zaznaczyć fakt, iż obecnie rozpoczyna się sezon wystawiania ogródków gastronomicznych, które zlokalizowane będą na pl. Piłsudskiego oraz ul. Królewskiej – wyjaśnia J. Boczkaja.

Jak podkreśla wiceprezydent, w związku z przebudową Placu Wolności i wyłączeniem miejsc postojowych na czas jej realizacji został wykonany tymczasowy parking zastępczy przy ul. Podrzecznej.

W związku z utrudnieniami dostawców zaopatrujących placów handlowe przy ul. Królewskiej, Prezydent Miasta Kutno wprowadzi możliwość wjazdu w tą ulicę na podobnych zasadach przewidzianych dla handlowców posiadających swoje sklepy przy Pl. Piłsudskiego tj. w godzinach 5:00 – 10:00 oraz 16:00 – 18:00 – zapewnia Jacek Boczkaja.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: