reklama
reklama

Jest kolejna ofiara koronawirusa. Najnowsze dane z powiatu kutnowskiego i kraju

Są już najnowsze dane dotyczące koronawirusa. W kraju odnotowano kolejne przypadki i niestety zmarła kolejna osoba. Pojawiły się również informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie kutnowskim.

- R E K L A M A -

Sytuacja w powiecie kutnowskim

Według stanu na godz. 9:00 z dnia 29.03.2020, w powiecie kutnowskim objętych kwarantanną jest 88 osób, pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 36 osób, a hospitalizowane są 4 osoby. Nie zmienia się na szczęście ilość osób zakażonych – nadal są to 4 osoby (1 gmina Żychlin i 3 z Kutna).

– Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu jest stale monitorowana i będziemy o niej na bieżąco informować mieszkańców. Apeluję do Państwa o przestrzeganie zasad przekazywanych przez służby sanitarne i medyczne oraz zachowanie spokoju i rozwagę w codziennym życiu. Proszę, zostańmy w domu – mówi Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- R E K L A M A -

Informacje z kraju, nie żyje kolejna osoba

Według informacji przekazany przez Ministerstwo Zdrowia, odnotowano 79 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

- R E K L A M A -

„Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące: – informuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: