reklama
reklama

Jest nowy komendant kutnowskiej policji. To doświadczony policjant

Dziś nastąpiło zaprzysiężenie nowego Komendanta Powiatowej Policji w Kutnie. Został nim inspektor Dariusz Walichnowski.

Uroczysta zbiórka odbyła się w siedzibie kutnowskiej jednostki, która z uwagi na ograniczenia związane z trwającym stanem pandemii miała charakter kameralny, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

- R E K L A M A -

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego przez dowódcę uroczystości nadkom. Mirosława Liwińskiego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – nadinsp. Sławomirowi  Litwinowi. Następnie został wprowadzony sztandar Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Lektor odczytał laudację dotyczącą insp. Dariusza Walichnowskiego oraz rozkaz personalny powołujący w/w policjanta na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Zgodnie z ceremoniałem nowy komendant kutnowskiej jednostki przywitał się ze sztandarem i złożył meldunek o objęciu stanowiska.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin w swoim wystąpieniu, podkreślił profesjonalizm i doświadczenie insp. Dariusza Walichnowskiego. Komendant wyraził również przekonanie, że wieloletni dorobek w służbie pozwolą na bardzo dobrą realizację postawionych przed nim zadań.

- R E K L A M A -

– Komendant inspektor Dariusz Walichnowski jest doświadczonym stróżem prawa oraz osobą rzetelną i solidną. Dlatego jestem pewien, że Komenda Powiatowa Policji w Kutnie będzie funkcjonować w sposób sprawny i według swojego motta „Pomagamy i chronimy” dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kutnowskiego – Komendant inspektor Dariusz Walichnowski jest doświadczonym stróżem prawa oraz osobą rzetelną i solidną. Dlatego jestem pewien, że Komenda Powiatowa Policji w Kutnie będzie funkcjonować w sposób sprawny i według swojego motta „Pomagamy i chronimy” dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kutnowskiego – mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik. mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

– Z wielką przyjemnością uczestniczyłam w zaprzysiężeniu Pana inspektor Dariusz Walichnowski na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Wierzę, że współpraca między naszymi instytucjami będzie przebiegała sprawnie, a podejmowane działania, praca i zaangażowanie zwiększą bezpieczeństwo w powiecie kutnowskim – dodaje Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

Źródło: KPP Kutno / Starostwo Powiatowe w Kutnie

insp. Dariusz Walichnowski, nowy komendant Komendy Powiatowej Policji w Kutnie- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: