reklama
reklama

Jest ósma ofiara koronawirusa. Przybywa zakażeń w Polsce i woj. łódzkim

Są najnowsze informacje dotyczące koronawirusa. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Niestety, jest ósma ofiara.

- R E K L A M A -

Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego.


„Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem – to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące. Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach dublując wynik” – komentuje Ministerstwo Zdrowia.

- R E K L A M A -

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 684/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sytuacja epidemiologiczna w Łódzkiem

W województwie łódzkim są 3 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch kobiet w średnim wieku, jednego młodego mężczyzny

- R E K L A M A -

To osoby od 30 do 61 roku życia. Wszystkie osoby miały bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Stan wszystkich osób jest dobry.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 109
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 23
• Liczba osób objętych kwarantanną: 4776
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2992

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: