reklama
reklama

Jest reakcja starosty na pismo miejskich radnych. Jakie decyzje podejmie wojewoda?

Informowaliśmy dziś o oświadczeniu radnych Porozumienia dla Kutna, którzy wystosowali pytania do starosty kutnowskiego. Jest już odpowiedz.

W odpowiedzi na pismo z dnia 23 października 2020 roku kierowane drogą e-mail, informuję iż postaramy się uzyskać odpowiedzi na wszystkie zadane pytania od Wojewody Łódzkiego, który decyzją z dnia 22 października 2020 polecił w okresie od 30 października do odwołania, Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu Sp. z o.o. realizować świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Ponadto, postaramy się na bieżąco informować o podjętych decyzjach oraz wskazaniach Wojewody Łódzkiego – napisał do radnych Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- R E K L A M A -

Decyzją wojewody łódzkiego, kutnowski szpital samorządowy od 30 października będzie szpitalem zakaźnym.

Od 30 października szpital w Kutnie w całości zostaje przekształcony dla pacjentów z COVID-19. To kolejne 241 miejsc dla mieszkańców województwa łódzkiego, w tym 6 miejsc respiratorowych. Pacjenci z innymi chorobami, którzy do tej pory byli leczeni w kutnowskim szpitalu znajdą pomoc w szpitalach w Łęczycy i w Łowiczu, które nie zostają przekształcone na szpitale covidowe – czytamy w komunikacie wydanym przez biuro prasowe Wojewody Łódzkiego.

Wojewoda uspokaja, że pacjenci z nagłymi i zagrażającymi życiu przypadkami będą nadal mogli liczyć na pomoc w szpitalu w Kutnie.

- R E K L A M A -

Oczywiście pacjenci w stanach nagłego zagrożenia życia wymagający natychmiastowej interwencji otrzymają pomoc w szpitalu w Kutnie. Kolejne przekształcenia są wynikiem stale rosnącej liczby osób zakażonych oraz tych wymagających pilnej hospitalizacji. Decyzja wojewody łódzkiego została podjęta w oparciu o szereg konsultacji z ekspertami. Ponadto służby wojewody są w stałym kontakcie z dyrekcją placówki i starostą kutnowskim, którzy bardzo odpowiedzialnie podeszli do powierzonych im zadań. Wszystkie te działania są podejmowane po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom województwa łódzkiego – informuje biuro prasowe WŁ.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: