reklama

Umowa podpisana! Ruszają prace związane z remontem SOR

Firma KB Jakub Lewandowski z Płocka będzie odpowiedzialna za generalny remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. W piątek, 6 kwietnia 2018 r. o godz. 11 Zarząd KSS Sp. z o.o. i właściciel Firmy KB – Jakub Lewandowski podpisali umowę na realizację inwestycji.

Wartość brutto zadania polegającego na generalnym remoncie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, modernizacji podjazdu dla karetek i budowie drogi wewnętrznej do lądowiska dla śmigłowców. opiewa na kwotę ok. 6,2 mln zł. Firma KB z Płocka zaproponowała taką wartość realizowanej inwestycji w postępowaniu przetargowym zakończonym dzisiejszym podpisaniem umowy.

- R E K L A M A -

Deklarowany przez wykonawcę termin wykonania wszystkich prac to 1 października br. Dodatkowo firma KB Jakub Lewandowski udzieli gwarancji na wszystkie wykonane prace na okres 60 miesięcy.

Z ramienia Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp z o.o. umowę podpisali Marek Piotr Kiełczewski, prezes zarządu i Maciej Nerowski, członek zarządu szpitalnej spółki. Firmę KB reprezentował właściciel pan Jakub Lewandowski. Umowę podpisano w siedzibie spółki Kutnowski Szpital Samorządowy.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, że starania o pozyskanie dofinansowania rozpoczęły się jeszcze w 2014 roku. Projekt czekał w Ministerstwie Zdrowia na dofinansowanie blisko 3 lata. Ostatecznie w grudniu 2017 roku podczas wizyty ówczesnego Ministra Zdrowia – Konstantego Radziwiłła podpisano umowę na dofinansowanie projektu: „Podniesienie dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez rozbudowę, remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z budową drogi wewnętrznej do lądowiska w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o. o.”

W umowie maksymalna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektu ze środków MZ wynosi 5 042 538,83 zł resztę inwestycji szpital musi sfinansować ze środków własnych. Już po aktualizacji kosztorysu (przypomnijmy, że projekt był złożony blisko 3 lata wcześniej) Zarząd KSS sp z o.o. zgromadził dodatkowe środki na realizację projektu stanowiące wkład własny. Było to możliwe dzięki przychylności i wsparciu Powiatu Kutnowskiego (właściciela Spółki KSS Sp z o.o.), reprezentowanego przez Starostę Kutnowskiego – Krzysztofa Debicha i Zarząd Powiatu, oraz większości powiatowych radnych, a także zaangażowaniu i finansowym wsparciu Miasta Kutno w osobie Prezydenta Kutna – Zbigniewa Burzyńskiego i wszystkich radnych Rady Miasta Kutno. Zważywszy na wagę tej inwestycji dla mieszkańców powiatu i miasta władze obu samorządów przeznaczyły na to zadanie dodatkowe środki finansowe.

- R E K L A M A -

Remont obejmie budynek SOR-u, w którym zmieni się niemal wszystko. Wykonawca będzie musiał m.in. wymienić okna zewnętrzne, zamontować podwieszane sufity, zamontować urządzenia wentylacji i klimatyzacji. Musi także wymienić m.in. instalację elektryczną, centralne ogrzewanie, instalacje wodno-kanalizacyjną czy gazów medycznych. Firma będzie także zobowiązana do wykończeń – prace malarskie, wymiana glazury i terakoty oraz wykładzin PCV. W skrócie – SOR diametralnie zmieni swój wygląd. Dodatkowo całkowicie zmodernizowany zostanie podjazd dla karetek. Ustawiona zostanie nowa wiata i wybudowana droga wewnętrzna z SOR do lądowiska dla śmigłowców.

– To bardzo ważny dzień w historii naszego szpitala – mówi Marek Piotr Kiełczewski, prezes KSS Sp. z o.o.- To pierwsza tak poważna inwestycja w poprawę infrastruktury. Cieszę się, że wpłynie to znacząco na poprawę jakości pobytu pacjentów w SOR ale także poprawi jakość i ułatwi pracę naszego personelu. Żeby było lepiej, trzeba, niestety, przetrwać okres remontu. Dlatego bardzo prosimy mieszkańców Kutna o wyrozumiałość w tym względzie. Na czas remontu wyznaczony został obszar w szpitalu na Tymczasowy Szpitalny Oddział Ratunkowy mieszczący się na parterze szpitala w ciągu korytarza prowadzącego na odziały: pediatryczny i rehabilitacji. Prace adaptacyjne lada dzień zostaną zakończone i rozpoczniemy przeprowadzkę SOR do pomieszczeń tymczasowych. O dokładnym harmonogramie będziemy informować naszych pacjentów – mieszkańców Kutna i powiatu – dodaje prezes Kiełczewski.

Wciąż trwa przetarg na dostawę nowego sprzętu do SOR. Do piątku, 13 kwietnia można jeszcze składać oferty.

Źródło: KSS

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: