reklama
reklama

„Jesteście wkurzone? Ja też jestem wkurzona!”. Posłanka Matysiak manifestowała w Kutnie

Według wstępnych szacunków organizatorów we wczorajszym proteście, który sparaliżował niemal całe miasto, udział wzięło ponad 300 osób. Podczas manifestacji spotkać można było także kutnowską posłankę Lewicy Paulinę Matysiak.

Jesteście wkurzone? Ja też jestem wkurzona. Moje ciało – mój wybór! Powiedzcie mi, czy jutro też wyjdziecie na spacer? Będziemy spacerować, póki nie uzyskamy naszych praw, bo prawa kobiet to prawa człowieka – mówiła posłanka Paulina Matysiak do tłumu zgromadzonego na ul. Grunwaldzkiej pod biurem posła Tomasza Rzymkowskiego.

- R E K L A M A -

Posłanka w rozmowie z Panoramą Kutna podczas prowadzonej przez nas transmisji na żywo z poniedziałkowych manifestacji podsumowała to, co dzieje się w ostatnich dniach.

Myślę, że był to jeden z największych protestów w Kutnie. Przyznam szczerze, że ja nie pamiętam takich protestów, żeby ludzie wyszli na ulicę. Było naprawdę bardzo dużo osób, nawet trudno mi powiedzieć jakie są szacunki, ale z tego co słyszałam to ponad 300 osób. Protestujemy dalej, spacerujemy dalej. I myślę, że póki nie wywalczymy naszych praw, to będziemy spacerować – zapowiada posłanka Lewicy Razem.

Zobacz, co działo się w poniedziałek w Kutnie:

- R E K L A M A -
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: