Joński oferuje pomoc w sprawie kutnowskiego szpitala i Pałacu Saskiego

Dziś odbyła się pierwsza powyborcza konferencja prasowa w Kutnie. Udział w niej wziął poseł-elekt Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. Zapowiedział działania w sprawie kutnowskiego szpitala i Pałacu Saskiego, a także odniósł się do sytuacji w Senacie i działań Prawa i Sprawiedliwości.

- R E K L A M A -

Na wstępie D. Joński podziękował wszystkim mieszkańcom powiatu kutnowskiego i miasta Kutna za oddane na niego głosy.

To będzie wielki zaszczyt reprezentować mieszkańców Kutna w parlamencie. Tak jak już wcześniej powiedziałem, będę chciał być ambasadorem Kutna w polskim Sejmie. Obiecałem również, że otworzę w tym mieście swoje biuro poselskie – mówił Dariusz Joński. – 12 listopada mamy pierwsze posiedzenie w parlamencie, na którym zostaniemy zaprzysiężeni i później mamy kilkanaście dni, by otworzyć biura. Dzisiaj właśnie między innymi w tej sprawie spotkam się z wiceprezydentem. Zgłosili się do mnie mieszkańcy, którzy chcą aktywnie zaangażować się w działalność mojego biura. Będę chciał powołać asystentów społecznych, którzy będą mi pomagali w tym regionie.

- R E K L A M A -

Joński opowiedział także o problemach, z jakimi podczas kampanii wyborczej zgłaszali się do niego mieszkańcy Kutna. Wśród nich najczęściej pojawiał się temat związany ze służbą zdrowia.

reklama

W sprawie kutnowskiego szpitala będą chciał złożyć pierwszą interpelację do ministra zdrowia z zapytaniem o sytuację w lecznicy. Nie ukrywam, że niezależnie od naszych poglądów politycznych, będę również chciał spotkać się ze Starostą Kutnowskim i porozmawiać, bo wiem, że jest przygotowany plan ratunkowy dla szpitala – zapowiada przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

D. Joński ma zamiar interweniować również w sprawie rewitalizacji Pałacu Saskiego.

Dziś z wiceprezydentem Kutna będę rozmawiał nie tylko o otwarciu biura poselskiego, ale także o współpracy i w sprawie rewitalizowanego Pałacu Saskiego. Jutro spotykam się z Marszałkiem Województwa Łódzkiego i jeśli jest cokolwiek, co jeszcze można zrobić w sprawie uratowania 10-milionowej dotacji, to warto spróbować i służę swoją pomocą – zapewnia poseł-elekt. – Mam również nadzieję, że będzie możliwa współpraca między wszystkimi parlamentarzystami, którzy otrzymali głosy od mieszkańców powiatu kutnowskiego. Zapewne będziemy się spierali, ale wierzę że to wszystko będzie na pewnym poziomie debaty parlamentarnej i będziemy wspierać się w tych sprawach, które dotyczą Kutna.

reklama

Poseł-elekt z Koalicji Obywatelskiej odniósł się także do sytuacji w senacie i działań Prawa i Sprawiedliwości.

PiS zapowiedział odwołanie w kilku okręgach senackich. Ja odnoszę wrażenie, że ta partia przez kilka ostatnich dni poszukiwała na siłę możliwości przekupienia jednego z senatorów, tak żeby mieć większość w senacie, ale to im się nie udało. I teraz to jest próba odbicia przynajmniej jednego okręgu, aby tę większość mimo wszystko mieć, między innymi poprzez ponowne przeliczenie głosów. Co do samego przeliczenia, to nie byłoby w tym nic złego, bo każda partia ma taką możliwość. Ale powinni być przy tym przedstawiciele wszystkich partii. Teraz przeliczenia będą dokonywać komisarze, którzy zostali powołani przez ten sam rząd kilka miesięcy temu. Nikt nie ma pewności czy zrobią to transparentnie. Dlatego ja apeluję, aby przy przeliczeniu głosów obecni byli przedstawiciele OBWE – uważa Dariusz Joński.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: