Joński w Kutnie o wyższej pensji. „Pracodawcy apelują, żebyśmy zatrzymali pomysł Kaczyńskiego”

Dziś w Kutnie odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej. Z mediami na Placu Piłsudskiego spotkali się m.in. Dariusz Joński i Karolina Matusiak.

- R E K L A M A -

Głównymi tematami, jakie poruszyli przedstawiciele KO były premia 600 złotych dla aktywnych pracujących, brutalizacja kampanii wyborczej oraz ekologia i „Polski Czarnobyl” czyli wysypisko odpadów w Zgierzu.

Koalicja Obywatelska proponuje aby, osoby które zarabiają do 4500 złotych brutto, otrzymywały specjalne premie za aktywność w wysokości 600 złotych. Jeśli ktoś dziś dostaje 1650 złotych na rękę, dostawałby 2250 zł. Nie byłyby to koszty pracodawców, a dochód pracownika by wzrastał. Obecnie jest to temat bardzo istotny, czy zrobić to w taki sposób jak proponuje KO czy jak mówi to PiS i Jarosław Kaczyński, aby podnieść dyrektywą pensje do 4000 zł i z kosztami aż 4,7 tys – mówił Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. – Pracodawcy apelują, żebyśmy zatrzymali ten pomysł Jarosława Kaczyńskiego. Punkt fryzjerski czy pani w kiosku nie będą w stanie wypłacać pracownikowi tak ogromnych kwot, bo nie mają takich utargów. My proponujemy rozwiązanie, które wydaje się bardziej skuteczniejsze.

- R E K L A M A -

Joński poruszył również wątek brudnej kampanii wyborczej i niszczenia banerów (pisaliśmy o tym kilka tygodni temu)

Obserwuję to od kilku tygodni zarówno w Kutnie, Zduńskiej Woli i innych miastach regionu. Nie będę zgłaszał tych przypadków na policję ani do prokuratury, bo wiem, że policja ma co robić. Ale zwracam się z apelem do policji, aby podjęła prewencyjne i operacyjne. Apeluję też do polityków: możemy się różnić, ale nie powinniśmy niszczyć materiałów wyborczych. To nie jest fair. Politycy powinni dawać przykład jak prowadzić dialog – mówił D. Joński.

- R E K L A M A -

Na konferencji głos zabrała również Karolina Matusiak, która poruszyła tematykę związaną z ekologią.

W 2018 roku do Polski zjechało z takich krajów jak Niemcy czy Wielka Brytania aż 440 tysięcy ton śmieci. To jest o 60 tysięcy ton więcej niż w 2017, a o 160 ton więcej niż w 2015 roku. My chcemy spowolnić ten proces i zaprzestać tego. Chcemy dbać o środowisko. Naszą rolą jest nie tylko zadbać o to, co dzieje się teraz, ale także o przyszłość kolejnych pokoleń – mówiła z kolei Karolina Matusiak.

D. Joński przywołał przy okazji głośną sprawę „Polskiego Czarnobyla”, czyli wysypiska niebezpiecznych odpadów w Zgierzu.

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: