Jutro derby KS Kutno z Pelikanem Łowicz. „Szykujemy się na piłkarską wojnę”

Jutro w III lidze hitowy pojedynek i derby regionu pomiędzy Pelikanem Łowicz a KS-em Kutno. Jak zapowiada szkoleniowiec piłkarskiej dumy Ziemi Kutnowskiej, jego drużyna szykuje się na „piłkarską wojnę”.

W wielu terminarzach zamieszczonych w sieci znaleźć można informację, że mecz odbędzie się w Kutnie, jednak to zwykły chochlik. Mecz zaplanowano na niedzielę 27 września o 11:15 w Łowiczu na stadionie przy ul. Starzyńskiego.

Obie drużyny przed spotkaniem są bardzo zmotywowane i na każdym kroku podkreślają, że to derby regionu. Co ciekawe, w przedsezonowym sparingu KS wygrał u siebie z Pelikanem 3-1. Więcej o tym spotkaniu przeczytać można tutaj:

– Nie można przejść obojętnie obok faktu, że to derby i na dodatek pierwszy od wielu lat przypadek, gdy obie drużyny spotykają na tym samym poziomie rozgrywkowym. Zapowiada się mecz walki i wiem, że zawodnicy nie będą odstawiać nogi. Ba, pewnie niektórzy będą wsadzać głowę tam, gdzie inni nie wsadzą nogi. Nastawiamy się na piłkarską wojnę – zapowiada trener KS-u Kutno Dominik Tomczak.

Dla kutnian to ważny mecz nie tylko ze względu na derby, ale także na fakt, iż wyjazdy zdecydowanie nie leżą w tym sezonie KS-owi. Drużyna z Kutna do tej pory w czterech meczach na obcym boisku uciułała zaledwie jeden punkt, notując przy tym 2 porażki i 1 remis. W zeszły weekend KS przegrał na wyjeździe 0-2 z GKS-em Wikielec i w kuluarach mówi się, że trener Tomczak może niebawem zasiadać na tzw. „gorącym krześle”.

– Pojawiają się gdzieś sygnały od zarządu, że jeżeli nie zaczniemy punktować na wyjazdach i nie będziemy utrzymywać się w górnej ósemce, to może ruszyć trenerska karuzela. Ja zapewniam, że zrobię wszystko, abyśmy przełamali tę passę i zaczęli zdobywać punkty na wyjazdach. Pierwsza okazja będzie już jutro – zapowiada D. Tomczak.

Niedzielny mecz jest szalenie ważny także dla Pelikana (6 miejsce), który w ligowej tabeli wyprzedza kutnian (9 miejsce) o jeden punkt. Łowiczanie są mocno podrażnieni, bowiem w zeszłym tygodniu w innych derbach przegrali w Skierniewicach z tamtejszą Unią 4-2 i teraz za wszelką cenę będą chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością.

Początek meczu o 11:15 na stadionie przy ul. Starzyńskiego w Łowiczu.

Nie przegap: