reklama

Jutro Święto Wolnych Książek w Kutnie

Już po raz czwarty 12 czerwca kutnowscy miłośnicy swobodnej wymiany książek obchodzić będą swoje święto – włączając się tym samym do obchodów XV edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek.

Najważniejszą atrakcją obchodów będzie niewątpliwie spotkanie autorskie 11 czerwca o godz. 18.00 z Zygmuntem Miłoszewskim, a także 10 minut dla C, czyli 10 minut dla Czytania w kutnowskich firmach i kawiarniach. Sponsorem tej akcji jest min. wydawnictwo WAB.Nie może również zabraknąć tradycyjnej wymiany – warunkiem jest przyniesienie własnych książek. Zapraszamy wszystkich 12 czerwca w godz.10.00-18.00 przed bibliotekę gdzie będzie można dokonać wymiany w systemie 1/1. Książki można dostarczyć wcześniej. Już w tej chwili czeka kilkaset egzemplarzy.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, że akcja bookcrossingowa czyli krążącej książki zawitała do Polski w 2003 roku i natychmiast zyskała ogromne rzesze zwolenników. Inicjatorką i jednocześnie współorganizatorką corocznego Święta Wolnych Książek w Polsce jest Jolanta Niwińska. Pewnego dnia natknęła się ona na artykuł o bookcrossingu i postanowiła zaszczepić tę ideę w naszym kraju.

W październiku 2003 roku uruchomiono dwa polskie portale poświęcone tej tematyce: www.bookcrossing.pl z inicjatywy Macieja Ślużyńskiego i Lechosława Gawrońskiego oraz www.gazeta.pl/podajksiazke (już nie istnieje) za sprawą Tomasza Brzozowskiego wspieranego przez Gazetę Wyborczą. Pomysł szybko zyskał zwolenników. Dziś nikogo już nie dziwią książki, które można spotkać w publicznych miejscach- zupełnie za darmo, czy inicjowane happeningi czytelnicze. Idea polega na pozostawianiu przeczytanych egzemplarzy w dowolnym miejscu lub na zorganizowaniu specjalnej, stałej półki.

- R E K L A M A -

W Kutnie z inicjatywy biblioteki powstało ich ok. 30 min. w Bibliotece, KDK, kutnowskich kawiarniach, szpitalu i innych miejscach. Ta lista wciąż się wydłuża. Chętnych do dzielenia się przeczytanymi książkami nie brakuje choćby z powodu wysokich cen nowych książek. A wśród uwolnionych książek spotkać można prawdziwe kolekcjonerskie perełki, o czym wiedzą kutnowscy bibliofile. To oni, prawdziwi pasjonaci czytania, przez 4 lata działalności bookcrossingu w Kutnie wymienili między sobą ponad 12 tysięcy książek.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: