reklama
reklama

Jutro w całej Polsce zawyją syreny. Chodzi o katastrofę smoleńską

Uwaga! Jutro w całym kraju, także w powiecie kutnowskim, zawyją syreny. Ma to związek z upamiętnieniem rocznicy katastrofy smoleńskiej.

AKTUALIZACJA:

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński podjął decyzję o tym, że w niedzielę w naszym mieście ostatecznie nie zawyją syreny. Więcej przeczytaj tutaj: Prezydent Burzyński zdecydował. W Kutnie w rocznicę katastrofy smoleńskiej jednak nie zawyją syreny

- R E K L A M A -

Wojewoda Łódzki wydał komunikat w sprawie „treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowych”. Oto jego treść:

„Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Łódzkiego z 8 kwietnia 2022 r. w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 12 rocznicy katastrofy smoleńskiej, w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena). Na terenie całego województwa łódzkiego zostaną uruchomione syreny alarmowe na okres 1 minuty.”

- R E K L A M A -

MSWiA: Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności

Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe należą do systemu wykrywania i alarmowania.

10 kwietnia br. o godz. 8:41, zgodnie z przepisami zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren. Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Informacja o uruchomieniu syren została przekazana mieszkańcom z 24-godzinnym wyprzedzeniem, również za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

- R E K L A M A -

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem w Rosji zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką, wysocy rangą urzędnicy państwowi, dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: