reklama
reklama

Jutro zebranie sztabu kryzysowego w Kutnie. Tematem sytuacja na Ukrainie

Jutro w Urzędzie Miasta Kutno odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego. Spotkanie ma być w całości poświęcone sytuacji na Ukrainie.

- R E K L A M A -

W piątek 25 lutego w gmachu Urzędu Miasta prezydent spotkać ma się z członkami Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jak udało nam się dowiedzieć, głównym tematem zebrania będzie rosyjski atak na Ukrainę i związana z tym prawdopodobny napływ uchodźców zza naszej wschodniej granicy.

Dyskutowana ma być kwestia ewentualnej organizacji miejsc dla uchodźców z Ukrainy. O ustaleniach będziemy informować jutro.

- R E K L A M A -

Kutno wspiera Ukrainę. Władze Miasta Róż wydały komunikat

Dziś prezydent Kutna Zbigniew Burzyński i przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora wydali komunikat o solidarności z Ukrainą w obliczu rosyjskiej inwazji.

„Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek przejawów agresji militarnej na arenie międzynarodowej, tym bardziej, że ma to miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie granic naszego państwa. To pogwałcenie stabilności Europy i międzynarodowego pokoju” – czytamy w komunikacie.

- R E K L A M A -

I dalej: „W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z obywatelami Ukrainy, a w szczególności z przebywającymi na terenie naszego miasta, którzy z dala od rodzinnych domów muszą przeżywać te tragiczne wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Kutna okażą im współczucie i wsparcie adekwatne do powagi sytuacji. To, czego najbardziej nam teraz potrzeba to jedności, solidarności i pokoju. Mamy wielką nadzieję, że zbrodnicza agresja Putina zostanie powstrzymana.”

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: