reklama
reklama

Już niedługo będzie można przejechać przez Józefów! Miasto komentuje

Do 15 kwietnia ma zostać uruchomiony tymczasowy przejazd pod wiaduktem kolejowym w ul. Józefów. Takie są uzgodnienia z wykonawcą prac modernizacyjnych na linii kolejowej E-20 firmą STRABAG. Będzie to przejazd dwukierunkowy, bez sygnalizacji świetlnej, z wyznaczonym miejscem dla pieszych.

– Miasto jest w stałym kontakcie z inwestorem PKP PLK S.A., aby w końcu doprowadzić do przebudowy odcinka drogi zgodnie z naszymi potrzebami. Obecnie trwa ustalanie zapisów porozumienia z PKP PLK S.A. w sprawie zasad współpracy przy realizacji infrastruktury drogowej pod wiaduktem kolejowym. Po uzgodnieniu treści tego porozumienia będziemy mogli przedstawić przybliżone ramy czasowe wykonania inwestycji. Mamy świadomość, że mieszkańcy odczuwają zniecierpliwienie przeciągającymi się terminami zakończenia tego zadania. Natomiast jest to inwestycja w obrębie obiektów kolejowych i bez uzgodnień oraz współpracy z PKP ta inwestycja nie mogłaby być realizowana – informuje Joanna Brylska, kierownik Biura Prasowego UM Kutno.

- R E K L A M A -

Wprowadzone w kwietniu rozwiązanie będzie przejściowe do czasu wyłonienia wykonawcy niezbędnych prac drogowych w zakresie zwiększenia skrajni pionowej, umożliwiającej przejazd samochodów dostawczych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: