reklama

Już ponad 320 osób w kwarantannie! Kolejny przyrost zakażeń w Kutnie i okolicach

Drastycznie pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w powiecie kutnowskim. Zakażonych jest już prawie 40 osób, a ponad 320 przebywa w kwarantannie.

- R E K L A M A -

Jak podało Starostwo Powiatowe w Kutnie, na godz 9:00, w kwarantannie i izolacji przebywa obecnie 326 osób. 2 przebywają pod nadzorem epidemiologicznym, a 5 jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Są też nowe zakażenia – obecnie na COVID-19 choruje 38 osób. 33 z Kutna, 2 z gminy Kutno, 2 z gminy Krośniewice i 1 z gminy Strzelce.

- R E K L A M A -

Aktualna sytuacja: (4.06.2020, 9:00)

Kwarantanna i izolacja: 326,
Hospitalizacja: 5,
Nadzór: 2,
Zarażonych: 38 osób (33 miasto Kutno, 2 gmina Kutno, 2 gmina Krosniewice, 1 gmina Strzelce)
Ozdrowiały: 42 osoby (30 Kutno, 7 gmina Kutno, 3 Zychlin, 2 Krosniewice)

- R E K L A M A -

Apel Starosty Kutnowskiego:

„Szanowni Państwo, odnotowujemy rozluźnienie w stosowaniu się do środków bezpieczeństwa, co skutkuje dużym wzrostem osób, które w związku z epidemią koronawirusa trafiły na kwarantannę. Wzrasta też ilość osób zarażonych. W związku z powyższym prosimy Mieszkańców Powiatu Kutnowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Pamiętajmy, ze stabilna sytuacja epidemiologiczna zależy w ogromnej mierze od Naszej odpowiedzialności. Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych.

Zakrywajmy usta i nosy w miejscach publicznych. Korzystajmy z rękawiczek oraz środków dezynfekujących. Jeśli nie ma takiej konieczności, nie opuszczajmy domów.”

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: