Kamienica w centrum Kutna pięknieje (ZDJĘCIA)

To już półmetek modernizacji kamienicy przy ulicy Podrzecznej 20 w Kutnie. Budynek ma całkowicie zmienić swoje oblicze.

- R E K L A M A -

Jak informują władze Zarządu Nieruchomości Miejskich, prace rozpoczęte jeszcze w ubiegłym roku, idą zgodnie z planem. Częściowo wykonana została elewacja budynku, powoli kończą się z kolei roboty związane z wymianą dachu.

– W tej chwili mamy wykonane około 45 do 50 procent wszystkich robót. Trwają prace wewnętrzne, czyli wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i centralnego ogrzewania. Przebudowywane są ścianki i adaptowane jest poddasze na dwa lokale mieszkalne. Jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne, to będziemy kończyli elewację zewnętrzną – tłumaczy Marian Sierpiński, Dyrektor Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie.

- R E K L A M A -

W kamienicy przy ulicy Podrzecznej 20 po remoncie dostępnych będzie siedem mieszkań. Przed remontem zamieszkałe były jedynie dwa lokale. Remont znacząco podniesie standard życia mieszkańców, którzy zyskają też podłączenie do sieci ciepłowniczej. Koszt remontu budynku to 917 tysięcy złotych. Firma MEG-BUD wykonująca roboty budowlane, ma zakończyć prace wraz z końcem kwietnia.

Warto podkreślić, że Miasto stara się też o pieniądze zewnętrzne na remont kolejnej kamienicy. Chodzi o budynek przy ulicy Sienkiewicza 9. W tej sprawie został już złożony wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na razie jednak nie ma informacji o wynikach naboru.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: