Wiadomości KutnoKutnoKarina potrzebuje naszej pomocy! W sobotę koncert charytatywny

Karina potrzebuje naszej pomocy! W sobotę koncert charytatywny

Już 20 kwietnia w pubie Game Over w Kutnie odbędzie się charytatywny koncert „Hip-Hop dla Kariny”. Dwunastolatka jest ciężko chora i od kilku miesięcy trwa zbiórka pieniędzy na jej dalsze, kosztowne leczenie.

- Reklama -

Od kilku miesięcy trwa zbiórka pieniędzy dla Kariny, między innymi na portalu zrzutka.pl. Teraz padł pomysł, aby zorganizować charytywny koncert.

- Reklama -

W Wielką Sobotę w pubie Game Over zagrają PMR / prod. Jeżu + goście: GRC, Wiśnia WZK. Wejściówka to jedyne 12 złotych. Jak informują organizatorzy, trwają zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Karina ma 12 lat. Choruje od 2009 roku, czyli 10 lat na wrodzona wadę płuc i nerek, czyli wielotorbielowatość. Karina przeszła operację, gdzie zmienioną górną część płuca lewego usunięto. W 2010 roku przeszła kolejną operację, tym razem lewej nerki, a 9 miesięcy później nerki prawej z powodu wielokomorowych torbieli.

- Reklama -

W 2012 roku Karina przeszła torakotomię prawostronną, gdzie nastąpiła resekcja klinowa segm. 3 płuca prawego. Współistnienie tych dwóch wad jest bardzo rzadkie. W literaturze udało się znaleźć jedynie cztery podobne doniesienia.

W 2016 roku przeszła operację lewego płata tarczycy z powodu występujących guzków. Teraz wykryto dwa guzy na tarczycy i dziewczynka na przełomie stycznia i lutego przeszła operację.
Karina dowiadując się o operacji w pierwszej kolejności zapytała swoją mamę, kiedy będzie mogła wrócić do tańca, bowiem jest on jej największą pasją. Karina tańczy w grupie reprezentacyjnej Street Dance Studio Kutnie. Jest to grupa turniejowa „LUZIK”, która zdobywa wiele nagród na turniejach tańca.

– Jej mama walczy o dziewczynkę już 10 lat. Wspiera, poświęca się i robi wszystko, aby dziewczynka czuła się jak najlepiej. Karina jest chora nieuleczalnie, dlatego choć trochę chcemy pomoc jej w dążeniu do powrotu do zdrowia i przede wszystkim jej największej pasji – tańca. Apelujemy do wszystkich ludzi o dobrych sercach – pomóżcie zebrać nam tę kwotę. Wyprzedzimy chorobę i pomożemy Karinie rozwijać jej największą pasję! Dobro wraca! – komentuje Joanna Gąsiorowska, która jest organizatorem zbiórki pieniędzy dla Kariny na portalu zrzutka.pl.

Zebrane pieniądze potrzebne będą na rehabilitację, leczenie, turnusy rehabilitacyjne, badania m.in badanie genetyczne, które pozwolą „wyprzedzić chorobę” i choć trochę przewidzieć jej dalszy rozwój. ▪

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: