wtorek, 28, czerwiec 2022

Katastrofa! KS przegrał w Giżycku i spada do IV ligi

Piłkarze KS Kutno w katastrofalnym stylu zakończyli sezon 2021/2022. Kutnianie przegrali z Mamrami Giżycko 3-6 i spadli do IV ligi łódzkiej. Co dalej z kutnowską piłką? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni.

poniżej dalsza część artykułu

Kutnianie jechali do Giżycka uskrzydleni zwycięstwem 2-0 z Pilicą Białobrzegi i rachunek był prosty: należy wygrać z Mamrami (które zostały już zdegradowane do niższej ligi) i wówczas III liga pozostanie przy Kościuszki. Niestety, boisko brutalnie zweryfikowało marzenia kutnowskich piłkarzy i kibiców.

Już po pół godziny gry Mamry prowadziły aż 3-0, a Patryka Wolańskiego dwukrotnie pokonał Wiszniewski i raz Świderski. Kutnianie przed przerwą zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką i po pierwszej połowie było 3-1 dla gospodarzy.

Po zmianie stron kibice oglądali prawdziwy rollercoaster. W 60. minucie na 4-1 podwyższył Ratajczyk i wydawało się, że jest już „po meczu”. Drużyna z Kutna nie złożyła jednak broni i po golach Kraśniewskiego oraz Kaceli w 70. minucie było już tylko 4-3 dla gospodarzy. Niestety, podopieczni Dominika Tomczaka i Pawła Klekowickiego w końcówce nie dali rady swoim rywalom i stracili jeszcze dwa gole, a dodatkowo mecz kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce wprowadzonego wcześniej Krystiana Białasa.

W 74. minucie piątą bramkę dla ekipy z Giżycka strzelił Sadocha, a w doliczonym czasie gry dzieła zniszczenia dopełnił Fabio i Mamry wygrały 6-3 sprawiając, że kutnianie w fatalnym stylu pożegnali się z IV ligą.

– Jechaliśmy z bardzo dobrym nastawieniem, chłopcy byli pewni siebie. W najczarniejszych snach nie sądziłem, że strzelając trzy bramki, przegramy ten mecz. Trzeba podkreślić, że popełniliśmy katastrofalne błędy w defensywie. Dodatkowo brak skuteczności w ataku spowodowały, że przegrywamy z drużyną, która zagrała bardzo ambitnie i która chciała wygrać. Nie można odmówić chłopakom woli walki i ambicji, bo zostawili na boisku kawał serducha, ale nie udźwignęli moim zdaniem presji tego meczu i indywidualne błędy zaważyły na tym, że straciliśmy aż sześć bramek. Kończy się w Kutnie era piłki na jakimś w miarę sensownym poziomie, co dalej nie wiem. O zmianach i roszadach możemy porozmawiać za jakiś czas – powiedział Panoramie na gorąco po meczu Paweł Klekowicki, II trener KS Kutno.

O tym, jak będzie wyglądała przyszłość kutnowskiej piłki, będziemy informować na bieżąco. W najbliższych dniach powinniśmy poznać pierwsze decyzje personalne dotyczące sztabu szkoleniowego i kadry zespołu.

Mamry Giżycko 6–3 KS Kutno
Wiszniewski 8, 26, Świderski 27, Ratajczyk 60, Sadocha 74, Fabio 90 – Kacela 44, 70, Kraśniewski 65

Żółte kartki: Serbuł – Wielgus, Kralkowski, Bulek
Czerwona kartka: Białas (KS, 80′)
Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)

KS Kutno: Wolański – Wielgus, Kasperkiewicz, Kraśniewski, Głowiński (70. Szczytniewski), Kralkowski, Telestak (46. Ostrowski), Bujalski, Patora (70. Białas), Kacela, Cudowski (46. Bulek);