reklama

Kaufland odpowiada po strajku pracowników w Kutnie. Mamy oficjalne oświadczenie

W związku ze strajkiem ostrzegawczym pracowników sklepów Kaufland, w tym także w Kutnie, przedstawiciele sieci wystosowali oficjalne oświadczenie w sprawie ostatnich wydarzeń.

- R E K L A M A -

W sobotę 30 grudnia 2023 roku informowaliśmy o tym, że w wielu miejscowościach w Polsce, również w Kutnie, pracownicy Kauflandu przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Więcej informacji możecie znaleźć TUTAJ.

Dziś otrzymaliśmy oświadczenie sieci Kaufland ws. opisywanego przez nas strajku.

Poniżej pełna treść pisma:

Strajk pracowników sieci Kaufland w Kutnie, 30.12.2023

„W sieci Kaufland priorytetowo traktujemy kwestię satysfakcji pracowników. Od początku działalności zapewniamy pracownikom stabilne i bezpieczne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwości rozwoju oraz świadczenia pozapłacowe dostosowane do aktualnych potrzeb zatrudnionych. Pod względem oferowanych warunków finansowych nieprzerwanie od kilku lat znajdujemy się w czołówce sieci handlowych w Polsce, a podwyżki wynagrodzeń przyznajemy naszym pracownikom regularnie każdego roku.

- R E K L A M A -

Pomimo wyzwań, jakie stawiają przed nami rosnące koszty działalności oraz wysoka inflacja, zdecydowaliśmy się na przyznanie pracownikom podwyżek wynagrodzeń, zgodnych ze standardami rynkowymi. Przeznaczyliśmy na ten cel 110 mln zł, a pracownicy objęci pierwszą turą zmian mieli otrzymać podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 600 zł brutto. Propozycja została przedstawiona wszystkim organizacjom związkowym działającym przy naszej firmie.

Nasza propozycja jest jednoznacznie korzystna dla pracowników, dlatego akcję związku zawodowego uznajemy za godzącą w interesy pracowników. Wyrażaliśmy nadzieję, że strona związkowa będzie kierowała się dobrem ogółu pracowników i poprze inicjatywę pracodawcy. Jako pracodawca mieliśmy również obowiązek poinformowania pracowników o tym, że zainicjowany przez organizację związkową strajk ostrzegawczy jest nielegalny i w tym zakresie są oni wprowadzani w błąd przez związek. Mimo że związki nie wyraziły poparcia wobec propozycji pracodawcy dotyczącej podwyżek, w trosce o dobrostan zatrudnionych przedstawimy wkrótce alternatywne rozwiązanie.

- R E K L A M A -

Ponadto chcielibyśmy podkreślić, że pozostajemy niezmiennie otwarci na konstruktywny dialog, a wszelkie sprawy dotyczące pracowników konsultujemy ze stroną związkową”.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: