reklama
reklama

KDK w obawie przed koronawirusem odwołuje niektóre wydarzenia kulturalne

Kutnowski Dom Kultury w związku z epidemią koronawirusa podjął decyzję o odwołaniu Festiwalu Złoty Środek Poezji. Prawdopodobnie odwołane zostaną także imprezy dla dzieci i młodzieży. Taką informację przekazał dyrektor KDK Radosław Rojewski na dzisiejszej sesji miejskiej.

- R E K L A M A -

Odwołany zostanie Złoty Środek Poezji – to już pewne. Nie odbędzie się prawdopodobnie również kwietniowy koncert Bitaminy. – Masowych imprez nie mamy w tej chwili w planach. Te drobniejsze, które dotyczą dzieci i młodzieży będą odwołane od dnia dzisiejszego i dotyczy to decyzji wojewody – komentował R. Rojewski.


Wojewoda wydał polecenie o nieorganizowanie wycieczek i wyjazdów uczniów, a także wyjść do np. kina.

- R E K L A M A -

W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informuję, że Wojewoda Łódzki wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci oraz nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół i placówek. Polecenie dotyczy również nieorganizowania zbiorowych wyjść uczniów i dzieci do kin, teatrów, muzeów itp. oraz wydarzeń na terenie szkół i placówek takich jak akademie, apele czy koncerty. Polecenie obowiązuje od 9 marca 2020 r. do odwołania – informuje Grzegorz Wierzchowski, Łódzki Kurator Oświaty.

Jeśli chodzi o kino, to KDK na razie nie planuje odwoływać seansów. Jak powiedział dyrektor, obecnie nie ma „hitów” i na seanse przychodzi po kilkanaście, kilkadziesiąt osób.

- R E K L A M A -

AKTUALIZACJA

W związku z poleceniem Wojewody ŁódzkiegoKutnowski Dom Kultury odwołuje wszelkie wydarzenia i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dotyczy to wydarzeń takich jak:

CTMiT: 48. Premiera Grupy Teatralnej “od jutra” – SUPERHIROŁS
KDK: Mała Joga sekcji Dobre Nastroje
CTMiT: Kinematograf dla Malucha
KDK: Światowy Dzień Poezji
KDK, CTMiT: Festiwal Frankofonii
KDK: Rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych
KDK: Uszyj to sam na Wielkanoc
CTMiT: Bajlandia, kraina w chmurach – Poranek Teatralny dla Dzieci
Sekcje KDK: Zajęcia teatralne, taneczne, plastyczne, origami i inne

Wiadomo już również, że w pierwotnym terminie nie odbędzie się Festiwal Złoty Środek Poezji.

Dzisiejszy wernisaż Siła i finezja – Jan Wasiak odbędzie się. Na dzień dzisiejszy koncert Artura Andrusa oraz koncert relaksacyjny tybetańskich mis i gongów odbędzie się zgodnie z planem. Kino KDK póki co również będzie działać normalnie. Wiadomo, że sytuacja jest dynamiczna i o ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Wkrótce poinformujemy o sposobie zwrotów za bilety na wydarzenia, które nie odbędą się.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: