Wiadomości KutnoKutnoKellogg uruchamia w Kutnie kolejną linię. To największy projekt w historii miasta

Kellogg uruchamia w Kutnie kolejną linię. To największy projekt w historii miasta

W ubiegły czwartek, 16 września 2021 r. miała miejsce uroczystość z okazji zakończenia projektu Chopin, czyli uruchomienia czwartej linii produkcyjnej (K4) przekąsek Pringles przez firmę Kellogg’s (UMA Investments) w Kutnie.

Z ramienia Urzędu Miasta w oficjalnym otwarciu wziął udział Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta miasta. W imieniu władz samorządowych podziękował firmie za zaufanie i życzył, aby biznes amerykańskiej firmy rozkwitał tak, jak róże w naszym mieście. Z tej okazji na ręce Johana Van Batenburga, dyrektora zakładu w Kutnie, prezydent Boczkaja przekazał symboliczne sadzonki róży Chopin. 

- Reklama -

W uroczystości wzięły udział także osoby kluczowe dla obecności firmy Kellogg w Europie. Byli wśród nich m.in. David Lawlor, prezes Kellogg Europe, Luciano Salvatore, wiceprezes Kellogg Europe ds. produkcji i logistyki, a także Gràinne O’brien, dyrektor ds. korporacyjnych.

- Reklama -

W trakcie uroczystości odbyła się również specjalna transmisja (pierwsza w historii Kellogg Europe, która nie odbywała się z centrali firmy, a z fabryki) z symbolicznego uruchomienia nowej linii.

Warto zaznaczyć, że zakończony projekt firmy Kellogg był największą jednorazową inwestycją przemysłową w historii miasta. Jej wartość to blisko 0,5 mld zł. 
Całe wydarzenie uświetnił koncert Michała Chojnackiego, absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, który wykonał kilka utworów Fryderyka Chopina.

- Reklama -

źródło: UM Kutno
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: