KGW „Wolanki” z Woli Nowskiej rywalizowały w kulinarnej Bitwie Regionów

Za nami kulinarna „Bitwa regionów” w Skierniewicach z udziałem Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Nowskiej „Wolanki”.

- R E K L A M A -

W niedzielę 27 sierpnia w Skierniewicach odbył się II etap konkursu Kół Gospodyń Wiejskich. Zmaganiom zdolnych i dzielnych Wolanek towarzyszył Tomasz Walczewski – członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Tym razem nasza reprezentacja przygotowała przepyszne wilcze kluchy z mięsem, na kapuście zasmażanej oraz gaszący, w te upalne dni, kompot z czarnej porzeczki. Smakowite potrawy zapewniły gospodyniom wyróżnienie w konkursie kulinarnym.

- R E K L A M A -

– Serdecznie gratuluję zdobytego wyróżnienia paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Nowskiej, które godnie reprezentowały Powiat Kutnowski w wojewódzkim etapie Bitwy Regionów! – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

– Gratuluję dostania się do wojewódzkiego etapu „Bitwy Regionów, w pełni sobie Drogie Panie na to zasłużyłyście. Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie Koło Gospodyń Wiejskich „Wolanki” reprezentowało Powiat. Znajomość kunsztu kulinarnego pozwoliła na przygotowanie tych pysznych potraw, więc jeszcze raz serdecznie Wam gratuluję – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -
fot. Powiat Kutnowski

KGW „Wolanki” reprezentowały: Zofia Urbańska, Małgorzata Sierakowska, Julia Wojciechowska, Anna Wojciechowska.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęło KGW w Niwach, które zachwyciło jury swoją zupą grzybową z warzywami korzennymi, kaszą i jarmużem.

– Już teraz trzymam kciuki za następne zwycięstwa kulinarne naszej reprezentacji, zachęcam do dalszego rozwijania swoich talentów i przygotowywania kolejnych smakowitości – dodaje Walczewski.

(Powiat Kutnowski)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: