Kiedy i czy doczekamy się WORD-u w Kutnie?

Saga związana z uruchomieniem filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie trwa w najlepsze. Sprawa komplikuje się i na tę chwilę nie wiadomo kiedy w naszym mieście będzie można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

- R E K L A M A -

Od 1 sierpnia WORD w Skierniewicach, którego filia miała znaleźć się w Kutnie, stał się terenowym oddziałem WORD w Łodzi. To sprawiło, że sprawa dotycząca inwestycji w Kutnie stanęła pod znakiem zapytania.

Z uwagi na zmiany w strukturze organizacyjnej WORD i zmiany zakresu inwestycji zaproponowane przez WORD zachodzi konieczność zweryfikowania zapisów trójstronnego porozumienia (Starostwo Powiatowe, Miasto Kutno, WORD w Łodzi). Zapisy porozumienia są uzgadniane pomiędzy stronami. Czekamy na odpowiedzi. Po jego podpisaniu zostaną podjęte dalsze czynności – umieszczenie w planach budżetu miasta Kutna w/w zadania, następnie ogłoszenie przetargu na budowę infrastruktury dla potrzeb Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta w Kutnie.

- R E K L A M A -
reklama

Głos w sprawie zabrał także starosta Daniel Kowalik, którego zdaniem na tę chwilę nie można wskazać terminu uruchomienia filii WORD–u w naszym mieście.

Dla sfinansowania wszelkich zamierzeń w przedmiotowym zakresie kluczowa jest wola WORD. Zaangażowanie finansowe w realizację tego projektu pozostaje z kolei, w głównej mierze po stronie prezydenta Kutna. Na tę chwilę nie jest możliwe wskazanie terminu uruchomienia filii WORD w Kutnie. Należy zaznaczyć, iż realizacja przedsięwzięcia z uwagi na kluczowe zmiany w stosunku do pierwotnych planów, jest współzależna od woli kontynuacji rozmów w tym zakresie przez każdą ze stron, akceptacji nowych ustaleń i realizacji wszystkich wymaganych procedur prawnych – można przeczytać w odpowiedzi starosty na interpelację radnego Artura Gieruli, który ostatnio zainteresował się sytuacją WORD-u.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, to nie pierwsze problemy dotyczące filii WORD–u, bowiem wcześniej unieważniono przetargi dotyczące jego budowy. Czy i kiedy powstanie WORD? Te pytania, ku niezadowoleniu części kutnian, na razie pozostają bez odpowiedzi. O sprawie będziemy jeszcze informować.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: