reklama

Kiedy i gdzie najlepiej wymieniać opony?

Każdy posiadacz samochodu, wie doskonale jak ważną kwestią jest odpowiednia i regularna wymiana opon. Najlepiej jeżeli nasz samochód jest wyposażony w opony letnie oraz opony zimowe, całoroczna jazda na tak zwanych oponach uniwersalnych, nie należy do najbezpieczniej. Zastanówmy się zatem kiedy i gdzie najlepiej wymieniać opony samochodowe, aby nasz samochód działał bez zarzutu. Wielu właścicieli samochodów osobowych samodzielnie wymienia opony, zapominając o dodatkowej usłudze wyważania kół samochodowych, która powinna być wykonywana za każdym razem, kiedy zmieniamy opony. Dodatkowo, jeżeli mieszkamy w bloku i nie mamy miejsca na przechowywanie opon letnich bądź zimowych, możemy takie opony przechowywać w warsztacie samochodowym, w którym dokonujemy cyklicznej wymiany.

- R E K L A M A -

Kiedy warto wymieniać opony samochodowe? 

stan ogumienia w samochodzie jest uzależniony od jakości dróg oraz eksploatacji własnego pojazdu, a jeżeli jest on niezgodny z obowiązującym kodeksem drogowym, nie tylko możemy dostać mandat, ale również stajemy się bezpośrednim zagrożeniem na drodze. Dlatego nie tylko dwa razy w roku powinniśmy zmieniać opony na letnie bądź zimowe, ale również powinniśmy sprawdzać stan ogumienia, jeżeli nasz samochód jest dość często i intensywnie eksploatowany, taka kontrola powinna odbywać się przynajmniej raz w miesiącu. Każdy Kierowca powinien także pamiętać o kontroli ciśnienia w kołach, która powinna być także wykonywana przynajmniej raz na miesiąc. 

Kiedy posiadamy własny samochód osobowy, powinniśmy poczuwać się do obowiązku dbania o niego, a także do kontrolowania jego stanu technicznego, nie zapominając o stanie opon samochodowych. kiedy tylko zauważymy nawet najmniejszy defekt, powinniśmy udać się do warsztatu, gdzie za nieduże pieniądze usterka zostanie wyeliminowana. Tylko profesjonalna wulkanizacja Katowice daje nam gwarancję dobrze wykonanej usługi naprawczej, w takim miejscu powinni pracować wykwalifikowani mechanicy samochodowi, a dzięki ich wiedzy i doświadczeniu każda awaria i usterka ogumienia zostanie w sposób szybki i skuteczny usunięta, abyśmy mogli sprawnym pojazdem poruszać się po drogach.

- R E K L A M A -

Sezonowa wymiana opon

jak już wspomnieliśmy, opony w samochodzie powinno się wymieniać sezonowo, każdy samochód powinien być wyposażony w opony letnie oraz zimowe, tylko w takiej sytuacji możemy liczyć na bezpieczną jazdę przez cały rok. Także w sytuacji kiedy bieżnik opony osiąga poziom minimalny, warto odwiedzić wulkanizację, aby specjaliści mogli wymienić opony na nowe. Nie warto czekać do ostatniej chwili, albowiem jazda z tak zwanym gołym bieżnikiem grozi wysokim mandatem, a co najważniejsze jest niebezpieczna i zagraża bezpieczeństwu także innych samochodów poruszających się po drodze. Serwisy wulkanizacyjne zalecają wymianę opon letnich przy głębokości 3 mm bieżnika, a opony zimowe powinny zostać wymienione na nowe w sytuacji, kiedy głębokość bieżnika zbliża się do granicy 4 mm. Dodatkowo należy pamiętać o regularnej wymianie opon z letnich na zimowe i odwrotnie, na tego typu usługi najlepiej zdecydować się wczesną jesienią oraz późną wiosną. 

Serwis wulkanizacyjny to nie tylko wymiana opon

Serwis wulkanizacyjny większości osób kojarzy się z wymianą letnich opon na zimowe oraz z zaklejaniem dziur w sytuacji złapania tak zwanego kapcia. Jednak każdy profesjonalny serwis wulkanizacyjny to coś więcej niż tylko wymiana opon, tutaj mechanicy samochodowi zajmują się także konserwacją opon, sezonowym przechowywaniem oraz wyważaniem kół, a także usługami związanymi z wymianą tarcz hamulcowych czy klocków hamulcowych. https://autoserwis.katowice.pl/wymiana-opon-run-on-flat/   

- R E K L A M A -

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: