Kiedy otwarcie boiska przy „Dziewiątce”? Raport z placu budowy (ZDJĘCIA)

Budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie znajduje się na końcowym etapie – informuje Urząd Miasta Kutno. Trwają ostatnie prace związane z tą sportową inwestycją.

- R E K L A M A -

W ramach prac budowlanych zakończono układanie nawierzchni trawiastej boiska. Wokół trwa układanie warstwy poliuretanowej na 4-torowej bieżni z prostą 6-torową.

Wykonane jest już miejsce rzutni do pchnięcia kulą i skoku wzwyż natomiast trwa jeszcze budowa miejsca do trenowania skoku w dal oraz trójskoku. Zamontowane zostało linarium wspinaczkowe, urządzenie rozwijające umiejętności fizyczne, koordynację i równowagę. Gotowe jest już boisko do piłki plażowej i do badmintona. Trwają również ostatnie prace przy montażu oświetlenia obiektu.

- R E K L A M A -

Poza robotami montażowymi teren jest porządkowany, wykonywane jest humusowanie i sianie trawy, końcowe układanie kostki brukowej w dojściach na terenie obiektu.

Zakończenie inwestycji planowane jest do 15 sierpnia br., po czym rozpoczną się czynności odbiorowe. Obiekt będzie do dyspozycji uczniów i mieszkańców z początkiem roku szkolnego 2023/2024.

- R E K L A M A -

Koszt inwestycji to prawie 6 500 000 zł, z czego 5 000 000 zł to dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

(UM Kutno)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: