reklama
reklama
reklama
reklama

Kiedy otwarcie Pałacu Saskiego? Padł możliwy termin [ZDJĘCIA]

Ile łącznie kosztować będzie przebudowa Pałacu Saskiego i kiedy architektoniczna perełka zostanie otwarta dla mieszkańców? Władze miasta przekazały najnowsze informacje na temat sytuacji dotyczące inwestycji.

- R E K L A M A -

– Obecnie obowiązuje nas umowa do końca września. I mamy nadzieję, że wykonawca skończy część budowlaną. Ale później trochę czasu mogą potrwać odbiory. Bo to będą skomplikowane odbiory konserwatorskie z udziałem specjalistów z różnych branż. To może potrwać co najmniej dwa miesiące – poinformował prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

I jak dodaje włodarz: „Potem Muzeum potrzebuje minimum sześć miesięcy na wykonanie ekspozycji . Są wizualizacje, to piękna sprawa, jak wszystko będzie wyglądało. Ale takie oficjalne otwarcie dla mieszkańców, to może być na majówkę.

- R E K L A M A -

– To wielowątkowa inwestycja, bardzo skomplikowana. Co jest rzecz do zrobienia, to pojawia się nowy problem. Przyjeżdżają np. służby konserwatorskie i to dlatego przedłuża się to w czasie. Założenia były zupełnie inne, potem wyszło inaczej. To unikalne miejsce w skali kraju i wymaga dużo więcej trudu i wysiłku, niż nam się wydawało – mówi z kolei Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

Obecnie cała inwestycja zamyka się w około 34 milionów złotych. Ale jak dodają władze miasta, kwota prawdopodobnie będzie większa, bo wykonawca oczekuje waloryzacji w związku ze wzrostem cen. A tak galopującej inflacji nie spodziewał się nikt.

Zobacz najnowsze zdjęcia z placu budowy Pałacu Saskiego (fot. Łukasz Stasiak / PanoramaKutna.pl):


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: