Kiedy warto wybrać boisko z trawą syntetyczną?

Uprawianie sportu powinno być bezpieczne. Wcześniej trawa była kojarzona z boiskami: piłkarskim, tortami trawiastymi, boiskami do rugby i baseballa. Jednak naturalna wymaga pielęgnacji: koszenia, nawożenia, podlewania w czasie suszy. Trawa syntetyczna również ładnie wygląda, spełnia wymogi bezpieczeństwa i nie wymaga aż tylu zabiegów pielęgnacyjnych.

- R E K L A M A -

Komfort uprawiania sportu

Syntetyczna trawa poprawia jakość uprawiania sportu, ponieważ nie podlega naturalnym procesom. Przez wiele lat panowało przekonanie, że nie jest to najlepszy produkt do uprawiania sportu. Przez lata trawa syntetyczna przechodziła ewolucję jakościową i obecnie jest to wybór komfortowy, zapewniający użytkownikom bezpieczeństwo.

Zastosowanie trawy syntetycznej

Sztuczna trawa składa się z włókien polipropylenowych i polietylenowych różnej gęstości i wysokości, zatopionych w 2 mm warstwie lateksu. Jako wypełnienie stosuje się piasek kwarcowy i granulat SBR lub EPDM. Piasek kwarcowy ułatwia przyleganie nawierzchni do podłoża. Dzięki granulatom możliwe jest odpowiednie odbicie piłki i łagodniejszy upadek zawodnika.

- R E K L A M A -

Parametry takie jak wysokość i gęstość można dobrać w zależności od dyscypliny sportowej. Boisko z trawą syntetyczną znakomicie sprawdza się zarówno jako boisko szkolne, jak i profesjonalny obiekt sportowy. Można na nim grać przez cały rok, bez limitu godzin. Dopuszczalne jest jej wykorzystanie w halach. Boisko z trawą syntetyczną najczęściej wykorzystywane jest do takich gier jak: piłka nożna, hokej na trawie, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis ziemny, badminton, rugby oraz boiska wielofunkcyjne, np.: biegów, skoków, itp. Wszystkie boiska mają atesty potwierdzające ich wysoką jakość oraz nieszkodliwość dla zdrowia, przy stosowaniu zasad bezpieczeństwa.

Zalety boiska z trawą syntetyczną

Walorów boiska z trawą syntetyczną jest mnóstwo. Warunki gry podobne jak przy grze na naturalnej trawie. Trwałość sztucznego boiska jest większa niż naturalnej trawy. Nawierzchnia syntetyczna może być użytkowana bez przerwy (bez limitu godzin, o każdej porze roku); zarówno na obiektach zewnętrznych, jak i w halach. Ekonomia także jest po stronie boiska syntetycznego- koszty jego utrzymania boiska są niższe niż przy trawie naturalnej. Z obiektu można korzystać od razu po zainstalowaniu nawierzchni. Do wyboru są różnorodne kolory sztucznych traw, np.: w kolorze zielonym, oliwkowym lub czerwonym, które sprawiają, że nawierzchnia prezentuje się efektownie przez cały rok.

- R E K L A M A -

Nawierzchnia sztuczna powinna być używana jedynie do zajęć sportowych. Nie wolno organizować na boiskach z trawą syntetyczną imprez masowych np. koncertów. Jest tania w utrzymaniu i nie wymaga ciągłego rysowania linii. Konieczna jest czasowa konserwacja. Sztuczna murawa minimalizuje ryzyko odwołania treningów z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. O dobrej jakości nowoczesnej trawy syntetycznej świadczy fakt, że bywa ona wykorzystywana nawet na polach golfowych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: