Kiedy warto wykonać domowy test?

Domowe testy do samobadania, dają możliwość weryfikowania stanu swojego zdrowia, w zaciszu własnego domu. Na rynku dostępne są rozmaite narzędzia, pozwalające na skuteczną diagnozę. Kiedy zatem warto po nie sięgnąć? Podpowiadamy. Zapraszamy, do zapoznania się z treścią naszego artykułu.

- R E K L A M A -

W jakich sytuacjach najlepiej wykonać domowy test?

Domowe testy diagnostyczne warto wykonywać zawsze wtedy, gdy chcemy sprawdzić stan swojego zdrowia. Są to narzędzia, dzięki którym można szybko i łatwo uzyskać wiarygodne wyniki. Tego typu badania, stanowią podstawę do podjęcia dalszych kroków, w kierunku ewentualnego leczenia. W aptekach, drogeriach, a także specjalistycznych sklepach internetowych, dostępny jest duży wybór narzędzi do samobadania. Jakie parametry można za ich pośrednictwem weryfikować? O tym w dalszej części artykułu.

Co można zbadać stosując domowe testy?

Dzięki domowym testom, można zweryfikować wiele wskaźników, pod kątem wykrycia konkretnej jednostki chorobowej lub sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Jednym z dostępnych rozwiązań, jest np. test CRP, który pozwala na oznaczenie stężenia białka C- reaktywnego we krwi. Badanie to wykonuje się w sytuacji, kiedy występują objawy kliniczne, wskazujące na infekcje. Mowa tu m.in. o bólach głowy, stanie podgorączkowym lub gorączce, a także ogólnym osłabieniu. Domowy test CRP, dostępny jest m.in. tu: https://samsiezbadaj.pl/test-na-crp-domowe-laboratorium. Kolejnymi z narzędzi do użytku domowego, są również:

- R E K L A M A -

·         Domowy test na chlamydię. Pozwala wykryć antygen Chlamydia trachomatis, powodujący chorobę zwaną Chlamydiozą. Ta jednostka chorobowa, może nie dawać żadnych objawów lub manifestować się zapaleniem narządów miednicy mniejszej (u kobiet) czy zapaleniem jąder u mężczyzn. Ponadto, Chlamydioza stanowi najczęstszą przyczynę reaktywnego zapalenia stawów, nabytego drogą płciową. Żeby zweryfikować, czy doszło do zakażenia, warto sięgnąć po specjalistyczne narzędzie do samobadania, takie jak to: https://samsiezbadaj.pl/test-na-chlamydie-zbadaj-obecnosc-bakterii-chlamydia-trachomatis, a w razie uzyskania pozytywnego wyniku, podjąć stosowne leczenie.

·         Domowy test na nietolerancję glutenu. Narzędzie to pozwala wykryć przeciwciała powiązanych z nietolerancją glutenu. Po test powinny sięgnąć osoby, które doświadczają charakterystycznych objawów tej alergii lub te, które w celach profilaktycznych, chciałyby się przebadać. Test służący diagnozowaniu nietolerancji glutenu, dostępny jest np. tu: https://samsiezbadaj.pl/biocard-celiac-home-test-na-nietolerancje-glutenu. Pozytywny wynik, powinien być sygnałem, aby udać się do lekarza w celu dalszej diagnostyki i leczenia.

- R E K L A M A -

Wyżej wymienione narzędzia do samobadania to tylko jedne z licznych, jakie oferują producenci domowych testów diagnostycznych. Duży wybór tego typu produktów, można znaleźć m.in. tu: samsiezbadaj.pl. Dostępne są tam również testy ciążowe, na infekcje intymne, ogólne badanie moczu, alergie i wiele, wiele innych. Dzięki nim, można na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia, bez konieczności wychodzenia z domu.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: