reklama

Kierowcy blokują strażaków. „Brak wyobraźni może kosztować czyjeś życie”

W trakcie dni targowych w Żychlinie kierowcy notorycznie parkują na „kopercie” i blokują wyjazd ze strażnicy druhów OSP Żychlin. – Zupełny brak wyobraźni kierowców może kosztować czyjeś życie – uważają strażacy.

Dni targowe w naszym mieście od zawsze oznaczają wzmożony ruch na drogach i problemy z parkowaniem w rejonie targowicy, nie oznacza to jednak, że można parkować na kopercie przed jednostką! Pozostawienie pojazdu w taki sposób (jak na zdjęciu) uniemożliwi wyjazd z garażu samochodów gaśniczych, a w konsekwencji opóźni wyjazd zastępów do akcji! – uważają strażacy z OSP Żychlin, którzy zamieścili wpis na jednym z portali społecznościowych.

- R E K L A M A -

Jak mówią strażacy, w przypadku alarmu czas reakcji wynosi kilka minut, tłumaczenia kierowców, „to tylko na chwilkę” są absurdalne, bo jak wynika z analizy zapisów monitoringu, samochody zastawiające wyjazd potrafią stać około godziny czasu.

To zupełny brak wyobraźni kierowców, bo czasami kilka minut może kosztować czyjeś życie! Upomnienia strażaków nic nie dają, więc w podobnych przypadkach będziemy zmuszeni zawiadamiać odpowiednie służby – dodają druhowie z Żychlina.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: