REKLAMA
poniedziałek, 27, czerwiec 2022
REKLAMA

Kierowcy blokują strażaków. „Brak wyobraźni może kosztować czyjeś życie”

poniżej dalsza część artykułu

W trakcie dni targowych w Żychlinie kierowcy notorycznie parkują na „kopercie” i blokują wyjazd ze strażnicy druhów OSP Żychlin. – Zupełny brak wyobraźni kierowców może kosztować czyjeś życie – uważają strażacy.

Dni targowe w naszym mieście od zawsze oznaczają wzmożony ruch na drogach i problemy z parkowaniem w rejonie targowicy, nie oznacza to jednak, że można parkować na kopercie przed jednostką! Pozostawienie pojazdu w taki sposób (jak na zdjęciu) uniemożliwi wyjazd z garażu samochodów gaśniczych, a w konsekwencji opóźni wyjazd zastępów do akcji! – uważają strażacy z OSP Żychlin, którzy zamieścili wpis na jednym z portali społecznościowych.

Jak mówią strażacy, w przypadku alarmu czas reakcji wynosi kilka minut, tłumaczenia kierowców, „to tylko na chwilkę” są absurdalne, bo jak wynika z analizy zapisów monitoringu, samochody zastawiające wyjazd potrafią stać około godziny czasu.

poniżej dalsza część artykułu

To zupełny brak wyobraźni kierowców, bo czasami kilka minut może kosztować czyjeś życie! Upomnienia strażaków nic nie dają, więc w podobnych przypadkach będziemy zmuszeni zawiadamiać odpowiednie służby – dodają druhowie z Żychlina.

reklama

Warto przeczytać:

reklama