reklama
reklama
reklama
reklama

Kierowcy ciężarówek kontra policja. Dziś protest na drogach

Kierowcy ciężarówek w całej Polsce prowadzą włoski strajk. Ich akcja jest odpowiedzią na policyjne działania „TIR”. Jak będzie wyglądał dziś ruch na drogach?

- R E K L A M A -

Jak mówią kierowcy, w piątek 17 sierpnia protest będzie polegał na utrzymywaniu prędkości mniejszej niż maksymalna. Oznacza to, że w terenie zabudowanym ciężarówki będą jeździły 40 km/h, poza nim 60 km/h, zaś na autostradzie 69 km/h. I właśnie od tej ostatniej prędkości wzięła się nazwa „Protest 69”.

Stawiamy zdecydowany opór haniebnej akcji policji pod kryptonimem ,,TiR” czyli nagonce na Pojazdy Ciężarowe, stosowania przez służby mundurowe wydumanego powodu wystawienia mandatu i punktów karnych jakim jest ,,zbyt długie wyprzedzanie”. Nadmienić należy także iż kodeks nie definiuje precyzyjnie kiedy wyprzedzanie jest wyprzedzaniem a kiedy to wykroczenie pod pięknie brzmiącą nazwą ,,zbyt długie wyprzedzanie” to doprowadza do tego że funkcjonariusz sam ustala sobie swoje normy, może to być 40 sek ale może to być również i 30 jak i 20 sekund trwania manewru, co w konsekwencji wprowadza nie uregulowany prawnie zakaz wyprzedzania! – komentują organizatorzy akcji.

Policyjna akcja „TIR”

- R E K L A M A -

Policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnych wyjazdów i powrotów oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi.

Realizując działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnych wyjazdów i powrotów oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi, policjanci zwracają szczególną uwagę na ruch tych pojazdów na drogach ekspresowych i autostradach.

- R E K L A M A -

źródło: własne / policja.pl / polsatnews.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: