reklama
reklama

Kierowcy nie widzą drogi, a władze miasta problemu. Nie będzie lustra przy wjeździe na Podrzecznej

W ostatnim czasie radny Janusz Kołodziejski interweniował w sprawie montażu lustra przy wjeździe na ul. Podrzeczną od strony ul. Szaloma Asza. Kierowcy mają tam znacznie utrudnioną widoczność. Władze miasta nie zgodziły się jednak na poprawę bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

Na wyjeździe z jednokierunkowe ulicy Szaloma Asza w ulicę Podrzeczną, kierowcy często mają problem z bezpiecznym wyjazdem z tej ulicy. Widoczność jest ograniczona, ponieważ po prawej stronie znajdują się schody z podwyższeniem do pawilonów handlowych znajdujących się w ciągu bloków Podrzeczna 7 i 5, zaś po lewej stronie znajdują się bariery ochronne, które także ograniczają widoczność – uważa radny Janusz Kołodziejski.

Jak mówi radny, w celu podniesienia bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i osób poruszających się samochodami na tym odcinku drogi, należy odpowiednio ustawić lustro drogowe.

- R E K L A M A -

Mogłoby wydawać się, że po interwencji radnego ustawienie lustra w tym miejscu będzie tylko formalnością. Władze miasta mają jednak zupełnie inne zdanie na temat bezpieczeństwa przy wjeździe na ul. Podrzeczną.

We wskazanej lokalizacji nie ma potrzeby montażu lustra drogowego U-18. Układ skrzyżowania z wysepką i przejściem dla pieszych powoduje uspokojenie ruchu drogowego i tym samym umożliwia kierującym bezpieczne włączenie się do ruchu w ul. Podrzeczną – komentuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: