Wiadomości KutnoNa sygnaleKieszonkowcy w rękach policji. Na targowisku w Kutnie kradli portfele i dowody osobiste

Kieszonkowcy w rękach policji. Na targowisku w Kutnie kradli portfele i dowody osobiste

Dzielnicowy w czasie wolnym od służby, na jednym z targowisk, zauważył podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Sądząc, iż mogą oni czyhać na cudzą własność, postanowił ich obserwować. Dzięki jego czujności zatrzymano trzech mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, którzy wykorzystując tłok na rynku ukradli dwa portfele i dowód osobisty.

28 kwietnia 2018 roku kilka minut przed godziną 11.00 kutnowski dzielnicowy korzystając z dnia wolnego od służby robił zakupy na jednym z targowisk. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który wkładał rękę do kieszeni jednego z kupujących. Uwagę policjanta zwróciły również inne osoby znajdujące się w pobliżu, które według jego oceny robiły tzw. ”sztuczny tłok”, by ułatwić pracę kieszonkowcom.

- Reklama -

Postanowił obserwować co robią mężczyźni i poszedł za nimi. Jednocześnie poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego policji, który wysłał we wskazane miejsce patrol. Dzielnicowy nie spuszczał mężczyzn z oczu.

- Reklama -

W pewnym momencie zauważył, że podejrzewani otoczyli starszą kobietę oglądającą odzież. Jeden z nich wyjął z torebki, którą miała na ramieniu, jakiś czarny przedmiot. Następnie podał go swojemu kompanowi, który natychmiast schował go do reklamówki. Wtedy dzielnicowy miał już pewność, że jego przypuszczenia go nie myliły.

Na targowisku pojawił się patrol, któremu wskazał obserwowanych mężczyzn. Przestępcze trio zostało zatrzymane.

- Reklama -

Jak się okazało było to trzech mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w wieku 38, 45, 51 lat. Wszyscy byli już wcześniej notowani przez policję. Jak się okazało do funkcjonariuszy zgłosiły się w sumie trzy osoby, które zostały okradzione w tym czasie na targowisku.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kutno

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: