reklama
reklama

Kilka zastępów straży gasi duży pożar w regionie. Palą się baloty słomy (ZDJĘCIA)

Kilka zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji gaśniczej w miejscowości Chochołów w gminie Żychlin. Doszło tam do dużego pożaru balotów słomy. Działania trwały kilka godzin.

- R E K L A M A -

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie o godzinie 20:12. Natychmiast na miejsce zadysponowano jednostki z Kutna i gminy Żychlin.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że palą się baloty słomy: wszystkie baloty zajmowały mniej więcej 100 m długości, 5/6 metrów szerokości i były podobnej wysokości, przy czym pożar objął baloty na długości około 40 metrów. Zanim dojechaliśmy, przy pomocy ładowarek udało się oddzielić płonące baloty od pozostałych. Dzięki temu znacznie ograniczono rozwój pożaru, to było bardzo dobre i rozsądne działanie – relacjonują druhowie z OSP Żychlin.

- R E K L A M A -

Działania strażaków nadal trwają – w akcji udział biorą, poza OSP Żychlin, jeszcze zastępy z JRG Kutno oraz jeden z OSP Pniewo.

Na razie, na szczęście nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na tę chwilę nie wiadomo, co mogło być przyczyną pojawienia się ognia. Działania zostały zakończone o godzinie 2:40.

źródło: OSP Żychlin, foto: OSP Żychlin, Kutno Alarmowo

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: