Kilkaset skontrolowanych pojazdów i szereg innych działań. Policja podsumowała ferie w naszym regionie

Podczas ostatnich dwóch tygodni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie dbali o to, aby zimowy wypoczynek był przede wszystkim bezpieczny. Mimo zakończonych ferii, do 25 lutego 2024 roku policjanci nadal będą prowadzić działania „Bezpieczne Ferie”.

- R E K L A M A -

Ferie zimowe na terenie powiatu kutnowskiego trwały przez dwa tygodnie i zakończyły się 9 lutego 2024 roku. W tym czasie funkcjonariusze prowadzili działania ukierunkowane przede wszystkim na bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wyjazdów i powrotów z ferii.

Policjanci sprawdzali nie tylko wyposażenie i stan techniczny pojazdów, ale także wymagane dokumenty, dostosowanie przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze i przede wszystkim ich trzeźwość.

- R E K L A M A -

Jak mówi mł. asp. Katarzyna Wasiak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, w trakcie działań mundurowi ujawnili aż 306 kierowców którzy przekroczyli prędkość, w tym 8 którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało zatrzymaniem praw jazdy i nałożeniem na kierujących mandatów karnych. Ponadto funkcjonariusze kutnowskiej drogówki zatrzymali 5 kierujących, który kierowali pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ujawniono 8 kierujących bez uprawnień oraz pięciu pomimo cofniętych uprawnień. Ogólnie skontrolowano 683 pojazdy w tym 8 autobusów przewożących dzieci na wypoczynek zimowy. W czasie ferii doszło do czterech wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały lekko ranne.

W ramach realizacji zadań, funkcjonariusze odwiedzali także miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, gdzie uczestniczyli i przeprowadzali pogadanki dotyczące głównie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- R E K L A M A -

― Przypominamy, że Ferie zimowe w Polsce nadal trwają. Od dzisiaj, tj. 12 lutego do 25 lutego 2024 rozpoczęły się ferie w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. W związku z powyższym Policjanci nadal prowadzą działania pod kątem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, którzy w tym czasie poruszają się przez nasz powiat na wypoczynek, bądź z niego wracają. Dlatego apelujemy o ostrożność ― mówi mł. asp. Katarzyna Wasiak z KPP Kutno.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: