reklama
reklama

Kim jest nowy prezes szpitala w Kutnie? „Pracował w firmach w Polsce, Słowacji i Węgrzech”

W zeszłym tygodniu dyrektorem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego został Pan Artur Gur, a członkiem zarządu odpowiedzialnym za finanse Szpitala został dr Marek Wojciechowski. Dziś w tej sprawie odbędzie się briefing prasowy, a tymczasem poznaliśmy bliżej sylwetki obu panów.

Artur Gur jest menadżerem z ponad dwudziestoletnim stażem pracującym w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach w Polsce, Słowacji i Węgrzech, gdzie pełnił funkcje dyrektorskie i zarządcze. Niejednokrotnie podejmował się trudnych wyzwań i zadań, które kończyły się potwierdzonymi sukcesami.

- R E K L A M A -

Dynamiczna sytuacja wywołana pandemią SARS-COV-2 zmusza Nas do podejmowania szybkich, acz przemyślanych decyzji. Zarząd powiatu jak i rada nadzorcza spółki są zdeterminowani żeby podjąć wszelkie kroki, które umożliwią nieprzerwaną prace Naszej lecznicy dziś jak i również po epidemii. Jesteśmy przekonani, że Artur jest najlepszą osobą na to stanowisko i poradzi sobie z obecnym wyzwaniem – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski

Na stanowisku prezesa Artur Gur zastąpi Pana Andrzeja Pietruszkę, który odchodzi ze szpitala. Trudna sytuacja pandemii w jakiej się wszyscy znaleźliśmy wymaga, by w tym szczególnym czasie kutnowski szpital pracował i świadczył usługi zdrowotne bez zakłóceń i możliwie na jak najwyższym poziomie. Wymaga to profesjonalnego podejścia i sprawnego zarządzania na każdym szczeblu struktury organizacyjnej.

- R E K L A M A -

Jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie Szpitalem postawiłem sobie cztery cele. Nazywam je filarami, na których ma być oparta działalność Szpitala. Są to: dobro pacjenta, bezpieczeństwo i zadowolenie pracownika, poprawa rentowności Szpitala, partnerska współpraca między wszystkimi działami – jednostkami. Cele są ambitne i aby je zrealizować potrzeba wspólnego zaangażowania wszystkich. Wierzę, że uda nam się je wspólnie zrealizować – mówi Artur Gur, Dyrektor Szpitala Samorządowego w Kutnie.

Jak mówią nowe władze spółki, „ich priorytetem jest zapewnienie personelowi i pacjentom szpitala szczególnego poziomu wsparcia i bezpieczeństwa, a w zakresie rozwoju szpitala praca nad tym, by stał się bardziej nowoczesny i przyjazny dla pacjentów – po prostu był lepszy!”. Ich zdaniem, „tak złożona sytuacja w jakiej się dzisiaj znaleźliśmy jeszcze dogłębniej pokazuje, iż realizacja tych założeń nigdy nie była tak bardzo konieczna jak właśnie teraz”.

- R E K L A M A -

Pan Marek Wojciechowski jest wykładowcą Uniwersytetu Łódzkiego a jego zainteresowania naukowe dotyczą problematyki funkcjonowania samorządu terytorialnego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w jednostkach samorządu terytorialnego, Departamencie Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego oraz na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Obejmując stanowisko członka zarządu, moim priorytetowym celem jest skupienie się na poprawie sytuacji finansowej Spółki. Mając na uwadze powyższe, pierwsze decyzje będą koncentrować się na zabezpieczeniu i pozyskaniu wszelkich dostępnych zasobów niezbędnych do opanowania tak trudnej sytuacji, w której się wszyscy znaleźliśmy. Będę dokładał wszelkich starań żeby wykorzystać różne, dostępne narzędzia i metody zarządzania, by nasz Szpital poprawił jakość i dostępność świadczonych usług medycznych dla wspólnoty lokalnej – mówi Marek Wojciechowski, Członek Zarządu Szpitala Samorządowego w Kutnie.

Źródło: KSS/Starostwo Powiatowe

Artur Gur
Marek Wojciechowski
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: