Kim jest nowy szef ginekologii w kutnowskim szpitalu? Wydano komunikat

Od pewnego czasu Kutnowski Szpital Samorządowy ma nowego kierownika oddziału położniczo-ginekologicznego. Teraz placówka wydała komunikat, w którym przybliża sylwetkę lekarza.

Dr Tomasz Augustyniak pochodzi z Piątku, urodził się w Łęczycy. Studium Analityki Medycznej ukończył w Zgierzu. W 1994 roku uzyskał tytuł lekarza na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi.

Tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii uzyskał pracując w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w 2005 został konsultantem General Medical Council w zakresie położnictwa i ginekologii.

- R E K L A M A -

Swoje doświadczenie zawodowe i naukowe zdobył pracując w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji. W Polsce pracował w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki”, był konsultantem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Szpitala Medicover w Warszawie- pierwszej prywatnej tego typu placówce w Polsce, gdzie na stanowisku konsultanta – operatora współorganizował Oddział Ginekologii i Blok Operacyjny. W swojej pracy zawodowej współpracował z wieloma oddziałami ginekologicznymi, a także przeprowadził 58 kursów z zakresu ginekologii operacyjnej w szpitalach w Polsce.

Dr Tomasz Augustyniak aktywnie angażuje się w edukację i rozwój naukowy medyków. Współorganizował szereg konferencji, kursów i szkoleń specjalistycznych w Instytucie CZMP, był wykładowcą m. innymi z zakresu endoskopii ginekologicznej i operacji pochwowych w ramach Centrum Szkolenia Endoskopowego i Szkolenia Podyplomowego w CMKP.

- R E K L A M A -

Uczestniczył w kursach i stażach z zakresu chirurgii małoinwazyjnej i pochwowej w Wielkiej Brytanii i Francji (Benenden, Chaon on Soan).

Jest współautorem prac naukowych, które zostały opublikowane w krajowych czasopismach naukowych oraz prac prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych.

- R E K L A M A -

Moim priorytetem jest zapewnienie najlepszych standardów w świadczeniu usług medycznych pacjentkom Szpitala w Kutnie. W zakresie położnictwa nasza oferta to pełna opieka położnicza przed porodem w tym kwalifikacje do porodu, stworzenie właściwych warunków do porodów rodzinnych i rozszerzonego asortymentu technik zmniejszenia bólu okołoporodowego, co spowoduje że będzie się u nas rodziło bezpiecznie i komfortowo. W ginekologii chcemy wprowadzić bardziej przyjazne dla pacjenta małoinwazyjne, a zarazem bezpieczne i skuteczne metody leczenia. Nowoczesna endoskopia ginekologiczna – histeroskopia i laparoskopia, a także poszerzenie zakresu operacji pochwowych w leczeniu schorzeń narządu rodnego to nowe metody jakie będą stosowane w leczeniu pacjentek w naszym Oddziale” – mówi dr Tomasz Augustyniak – Kierownik Oddziału Ginekologii i Położnictwa.


Z usług Oddziału Ginekologiczno- Położniczego, Poradni dla Kobiet i Kobiet Ciężarnych mogą korzystać pacjentki z całego powiatu i nie tylko – niezależnie od miejsca zamieszkania.

„Jest on specjalistą położnictwa i ginekologii. Doświadczenie kliniczne zdobył w najlepszych ośrodkach w Polsce i za granicą. Dzięki nabytym umiejętnościom i dobrej komunikacji międzyludzkiej dr Augustyniak jest ceniony zarówno w środowisku lekarskim jak i wśród swoich pacjentów. Dr Augustyniak jest uznanym autorytetem w dziedzinie ginekologii operacyjnej, w tym zabiegach małoinwazyjnych – keyhole surgery. Od wielu lat organizuje kursy doskonalące w zakresie operacji pochwowych. Jego zdolności organizacyjne i interpersonalne zdecydowały o zatrudnieniu dr Augustyniaka na stanowisku Kierownika Oddziału Ginekologiczno- Położniczego. Dla kadry lekarzy pracujących w Szpitalu stwarzamy możliwość współpracy z wysokiej klasy fachowcem w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Cel mamy jasno zdefiniowany: „Kutnowski Oddział Ginekologiczno-Położniczy ma stać się miejscem przyjaznym dla Pacjentek i szpitalem pierwszego wyboru. Jestem przekonany, że dotychczasowy przebieg pracy zawodowej i sukcesy, które pokazują wysokie kompetencje dr Tomasza Augustyniaka wykorzystamy do podniesienia jakości i poszerzenia zakresu usług medycznych świadczonych w Szpitalu. Nowoczesne i przyjazne pacjentom metody spowodują, że Szpital odzyska właściwą pozycję na mapie medycznej regionu i stanie się miejsce godnym zaufania dla naszych pacjentek. Staramy się pozyskać jak najlepszych specjalistów, aby nasz Szpital cały czas się rozwijał. Chcemy stworzyć Szpital w którym profesjonalne i bezpieczne leczenie pacjenta będzie obok empatii i uprzejmości personelu naszą wizytówką”– mówi Artur Gur, Prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

źródło: Kutnowski Szpital Samorządowy

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: